Конспект заняття у середній групі Тема: Комахи. Комахи середньої групи Світ природи комахи в середній групі

Вид проекту:

короткостроковий, груповий, дослідницький.

Вік:

для дітей віком 4-5 років.

Тривалість проекту:

Учасники проекту:

діти середньої групи, батьки вихованців, вихователі.

Освітня область:

екологічне виховання

Актуальність проблеми:

Діти , під час прогулянки часто бачать комах. Реакція хлопців непередбачувана, одні спостерігають, інші одразу беруть руками, а хтось і тупне ногою. Розмовляючи з дітьми, з'являється сама проблема: «Чи приносять комахи користь чи шкоду?» , «Чи потрібні комахи?»

Участь дітей у проекті дозволить сформувати уявлення про комах, їх користь чи шкоду;

розвинути творчі здібності та пошукову діяльність.

Мета проекту:

формування уявлень про життя комах.

Завдання проекту:

  • формувати у дітей елементарні уявлення про комах (метелик, мураха, жук, бджола, коник), їх будову, способи пересування;
  • дізнатися про їхню користь чи шкоду;
  • виховувати дбайливе ставлення до живого;
  • розвивати емоційну чуйність;
  • формувати навички дослідницької діяльності.
  • Передбачуваний результат:

  • діти знатимуть і називатимуть комах (метелик, мураха, сонечко, жук, бджола, коник);
  • мати найпростіші уявлення про деякі особливості зовнішнього вигляду (форма тіла, кількість ніг, наявність крил), способи пересування (стрибає, літає, бігає), звуки, що видаються (дзижчить, цвіркоче), де і як зимують комахи;
  • знати про користь чи шкоду, яку приносять людям та рослинам;
  • знаходити подібності та відмінності;
  • володіти узагальнюючим поняттям «комахи»;
  • складати описову розповідь про комаху з використанням опорної схеми.
  • Попередня робота:

  • пошукова роботаз підбору ілюстративного матеріалу на тему «Комахи»;
  • знайомство з літературними творами: Г. Х. Андерсен «Дюймовочка», А. Біанки «Як мурашка додому поспішав», «Павучок – пілот», Г. Глушньов «Коник і коники», С. Михалков «Академія наук», Г. Скребицький «Щасливий жучок», В. Зотов з книги «Лісова мозайка» («Сонечко», «Коник», « Хрущ»), К. Ушинський «Бджілки на розвідках», К. Чуковський «Муха-Цокотуха»;
  • розучування віршів про комах «Сороконіжка», «Пісенька жука», «Про метелика», пальчикової гімнастики«Жук, бабка, оси», «Сонечко», загадування загадок, словотворчість (вигадування дітьми);
  • прослуховування аудіозапису М. Римського-Корсакова «Політ джмеля»;
  • Співпраця із сім'єю:

  • Консультації "Як прищепити любов до природи", "Перша допомога при укусах комах".
  • Батьки записують, придуману дитиною, розповідь про комаху, допомагають оформити малюнками.
  • перегляд мультфільмів:
  • "Лунтик", "Бджілка Майя", "Вінні-Пух", "Під грибом".
  • Продукт проектної діяльності:

    розповідь про якусь комаху,

    дидактичні ігри,

    фотографії,

    колективна аплікація «На галявині»,

    вироби з природного матеріалу,

    виставка малюнків «Букашечки-таракашечки».

    План реалізації проекту:

    1 тиждень: « Знайомство з метеликом»:

    Понеділок:
    1) Художнє слово, загадки про метелика.
    Мета: познайомити дітей із літературними творами про метелика.

    Вівторок:
    2) Розгляд енциклопедій, журналів.
    Мета: познайомити дітей із зовнішнім виглядом комах.

    Середа:
    3) Бесіда з дітьми про метелика.
    Мета: познайомити з різновидами метеликів, з циклом розвитку метелика, про користь чи шкоду.

    Четвер:
    4) А) Образотворча діяльність"Метелики".
    Мета: Формувати причини вміння розфарбовувати малюнок метелика, користуючись раніше набутими навичками малювання. (лимонниця, капустянка, наполеон).

    Б) Прикраса метеликами групової кімнати.
    Ціль: викликати бажання прикрасити групу для всіх.

    5) Гра «З'єднай точки і дізнайся, на що перетворитися гусениця».
    Ціль: розвивати точність руху руки, дрібну моторику, уяву.
    6) Рухлива гра «День і ніч» (денні та нічні метелики).
    Мета: розвивати вміння діяти за сигналом, дотримуватися правил гри.

    2 тиждень: «Знайомство з мурахою».

    Понеділок:
    1) Художнє слово, загадки про мураху, читання казки В. Біанки «Як мурашка додому поспішала».
    Мета: познайомити дітей із літературними творами про мураху.

    Вівторок:
    2) Логоритмічні вправи: «Друзі допомогли».

    Ціль: розвиток почуття ритму.

    Від друзів мурашка відстав.

    Ой-ой-ой-ой-ой-ой-ой-ой.
    Ніжку тонку він поламав.
    Ай-ай-ай-ай, ай-ай-ай.
    Травкою швидко її обмотав,
    У мурашник швидше побіг.
    Ну, а сонце за ліс уже зайшло.
    Ох-ох-ох-ох!
    Стало одразу так страшно, темно.
    Ах-ах-ах, ах-ах-ах!
    Добре, що друзі допомогли,
    Мурашку додому принесли.
    Молодці!

    (Діти притискають долоні до щок і ритмічно похитують головою).
    Ритмічно згинають та розгинають ноги.
    Біжать на місці.
    Роблять ритмічну пружинку.
    Ритмічно заплющують очі долонями.
    Ритмічно ляскають у долоні.)

    Логоритмічна вправа «Комахи над лугом».
    - Жу-жу-жу, - дзижчить бджола:
    - Я лечу здалеку.
    - Зу-зу-зу, - комар пищить.
    - Уф-уф-уф, - як паровоз
    Джміль пихкає, пилок повіз.
    Жук гуде: «Гу-жу, гу-жу.
    Я будь-кого розбуду».
    (Діти піднімають руки убік і ритмічно ними махають, як крильцями.
    Ритмічно "викидають" вказівні пальці вперед. Ритмічно притупують ногами, ляскають у долоні.

    Середа:
    Пошук мурашника.
    Мета: закріпити знання про житло мурашки, спосіб охорони мурашників.
    3) НІД «З життя мурах».
    Мета: закріпити та уточнити знання дітей про спосіб життя мурах, звички, користь, активізувати словник дітей.

    Четвер:

    4) Екскурсія територією дитячого садка (або в ліс). Спостереження за мурашником.
    Мета: уточнити знання дітей про поведінку мурах, місце проживання.
    5) Досвід «Виділення мурашиної кислоти».
    Мета: розвиток пізнавальної активності.

    П'ятниця:
    6) Ізодіяльність: «Хто допоміг мурашці дістатися додому»
    Мета: закріпити образотворчі вміння дітей, зображати різних комах.

    3 тиждень: «Знайомство з сонечком».

    Понеділок:

    1) Художнє слово, загадки і вірші про сонечко.
    Мета: познайомити дітей з літературними творами про сонечко.

    Вівторок:
    2) Розгляд енциклопедій і журналів «Які різні сонечка?»
    Мета: познайомити дітей з видами сонечок, про зовнішній вигляд, місця проживання, користь сонечка, розвивати активну мову.

    3) Аплікація «Сонечко».
    Мета: Закріплювати вміння вирізати круглі та овальні форми, вміння їх акуратно наклеювати.

    Четвер:
    4)Гра «З'єднай точки і побачиш, що вийде».
    Ціль: розвиток дрібної моторики.

    П'ятниця:
    5) Прослуховування пісень про сонечко.
    Ціль: розвиток музичного слуху.

    6) Розфарбовування забарвлень «Комахи».

    Ціль: Розвивати творчі здібності.

    Підсумковий захід:

    1) Вікторина «Що ми знаємо про комах».
    Мета: закріплення знань дітей про комах.

    2) Презентація.


    Смирнова Ольга Володимирівна

    Підготувала: Хабібулліна М.Х.
    Ціль:
    1. Завдання в розвитку пізнавальних здібностей:
    · узагальнити уявлення дітей про різноманіття комах (у лісі, у полі, навколо озера);
    · вправляти в розрізненні та називанні часто зустрічаються представників груп комах за яскравими ознаками (величиною, забарвленням, своєрідністю) окремих частинтіла);
    · Уточнити уявлення про користь комах.
    2. Завдання на розвиток зв'язного мовлення: формувати зв'язне мовлення, правильно використовувати у мовленні граматичні форми;
    · Розвивати емоційність мови, кмітливість, фантазію в процесі відгадування загадок і вирішення творчих завдань.
    3. Виховні завдання:
    · Виховувати в дітей віком бажання піклуватися про природу, правильно поводитися у лісі, у полі;
    · Не руйнувати умови життя лісових мешканців.
    Матеріал до заняття: картинки з серії "Комахи", картинка про цикл розмноження метелика, іграшки (павук, жук, мурашка), знаки про правила поведінки в природі.
    Хід заняття
    Доброго дня, сонце золоте!
    Привіт, небо блакитне!
    Здрастуйте, птахи!
    Здрастуйте, рідна земля!
    Здрастуйте, мої друзі!
    Здрастуйте Здрастуйте
    Все, в кому живе добро!
    Вихователь: Діти, яка пора року зараз? (Весна)
    Назвіть весняні місяці (березень, квітень, травень)
    Нині місяць травень – останній місяць весни. Давайте перерахуємо ознаки весни, які ми спостерігали у березні та квітні. (розтанув сніг, текли струмки, з'явилася трава, прилетіли птахи, з'явилися комахи).
    Правильно, хлопці, на землі безліч комах, ми їх називаємо шестиногими малюками. Давайте всіх комах позначати так (овал з шістьма ніжками), вони такі маленькі, що їх важко розглянути. Та й помітити багатьох важко: вони мають захисне забарвлення.
    Загадки: Ворушились у квітки всі чотири пелюстки
    Я зірвати його хотів, він спалахнув і полетів. (Метелик)
    Ім'я взяв у коваля,
    Колір – у огірка,
    Крила – у морошки,
    Ніжки – у блішки. (Коник)
    Летить, пищить,
    Ніжки довгі тягне.
    Випадок не проґавить:
    Сяде та вкусить. (Комар)

    Жу-жу, жу-жу,

    Я на гілці лежу

    Літеру «ж» все тверджу

    Знаючи тверду літеру цю

    Я дзижчу взимку та влітку. (Жук)

    Цілий день літає,

    Всім набридає.

    Ніч настане,

    Тоді перестане. (Муха)

    Домовита господиня

    Полетіла над лужком.

    Поклопоче над квіткою,

    Він поділиться медком. (Бджола)

    Одягає ця крихта

    Сукня червона в горошок.

    І літати вміє вправно

    Це…(сонечко).

    Остання загадка у вигляді схеми для мурахи:

    Мураха знайшов билинку

    Багато було з нею клопоту.

    Як колода, зваливши на спинку

    Він додому її несе.

    Він згинається під ношею

    Він повзе вже насилу,

    Але зате, який гарний

    Мурахи будують будинок.

    В.: А де живуть мурахи? (у мурашнику) Бджоли - у вуликах, оси будують будинки схожі на паперові ліхтарики, а у метелика немає вдома, для нього будинок кожна шовкова травинка, кожне дупло, кожна зручна гілка. Та й навіщо їй будинок, якщо живе вона всього 2 тижні і за такий короткий час їй треба впізнати цілий світ.

    Фізкультхвилинка «Метелик»

    Стояла квітка і раптом прокинулась,

    Більше спати не схотів.

    Ворухнувся, потягнувся,

    Здійнявся вгору і полетів.

    Сонце вранці лише прокинеться

    Метелик кружляє і в'ється.

    В.: Комахи – дивовижні істоти, як ви вважаєте, де вони були взимку? (Спали) Правильно, восени вони ховаються під опалим листям, під кору дерев, в щілини і засинають. А ви знаєте, що метелики, мухи, жуки ніколи не бувають дітлахами. Вони народжуються відразу дорослими. Ось метелик відкладає багато яєць, частину з них скльовують птахи, частину – віднесуть мурахи, а якась частина вціліє. З них і з'являться гусениці. Пройде часі гусениця перетвориться на лялечку. А з лялечки з'явиться метелик.

    Гра "Хто що робить?"

    Які комахи дзижчать? (жуки, бджоли, оси, мухи, бабки)

    Пищать? (комар)

    Бачають? (коники, цвіркуни)

    Який звук видає метелик? (ніякий)

    Рухлива гра «Злови хруща».

    Гімнастика для очей

    На галявину жук влетів

    Задзижчав і заспівав - жжжжж

    Ось він праворуч полетів (діти дивляться праворуч)

    Ось він ліворуч полетів (дивляться ліворуч)

    Жук, ось права долоня ( праву рукувперед)

    Жук, ось ліва долонька ( ліву рукувперед)

    Жук нагору полетів

    І на гілочку присів

    На шкарпетки ми підвелися

    Але жука ми не дістали

    Плескаємо дружно: хлоп, хлоп, хлоп

    Щоб полетіти, він зміг: жжжжж.

    Вихователь: Високо летить жучок. Спробуйте його зловити, тільки обережно, не нашкодьте жучку (Діти підстрибують і намагаються зловити жука на мотузці)

    П.: Діти, як ви вважаєте, чим харчуються комахи?

    Хто з них шкідливий людині (ті, що псують рослини, переносять хвороби, кусають)

    А хто корисний для людини? (знищують шкідників, збирають мед)

    Шкідливі вони чи корисні, ми повинні їх ображати і знищувати. У природі все взаємозалежне. Уявіть собі, що було б, якби не стало комарів, зникли б стрижі та ластівки, бо вони харчуються комарами. Кожна комаха займає своє місце у природі.

    Показ забороняючих знаків: не можна ловити метеликів, не можна руйнувати мурашники, збирати квіти тощо.

    Іноді людей порівнюють із комахами: працьовитий як бджола, настирливий як муха, як ви думаєте, про яких людей так говорять.

    Молодці, хлопці, як багато нового ми сьогодні впізнали.

    Нас у будь-яку пору року

    Вчить мудра природа

    Птахи вчать співу,

    Павучок – терпіння.

    Бджоли в полі та в саду

    Навчають нас праці.

    Вчить сніг нас чистоті,

    Вчить сонце доброті

    І за всієї величезності

    Навчає скромності

    У природи цілий рік

    Вчитися треба.

    Весь великий лісовий народ

    Вчить міцну дружбу.

    Транскрипт

    1 Проект «Комахи та ми» для дітей середньої групи дитячого садка вихователь: Плотнікова Ірина Євгенівна, Опис роботи: проект для дітей середнього дошкільного віку 4 5 років, реалізація якого дає можливість дітям зрозуміти своєрідність кожної комахи, її унікальність. Проблема: Чи потрібні комахи людям та природі? Мета: розвиток у дітей уявлень про життя комах, гуманне ставлення до навколишньому середовищіі прагнення піклуватися про збереження природи. Завдання: - розширювати і систематизувати знання дітей про комах: метеликів, мурах, бджіл, жуків, місця їх проживання, характерних особливостях;

    2 – розвивати вміння робити висновки, встановлюючи причинно-наслідкові зв'язки між об'єктами живої природи; - виховувати дбайливе ставлення до природи. Учасники проекту: вихователі, діти середнього дошкільного віку 4-5 років. Строки реалізації: протягом місяця. Місце реалізації: МБДОУ ДСКВ 86 «Билинушка» м. Нижньовартовськ Вид проекту: пізнавальний, короткостроковий. Ресурси забезпечення проекту: - кадрові: вихователі. - інформаційні: методичні розробки, презентації, наукова та художня літературана тему проекту, ресурс інтернету. - Матеріально-технічні: карти, наочні та дидактичні посібники, канцелярські товари, музичний центр, ноутбук, мультимедійний проектор, екран, цифровий фотоапарат. Види дитячої діяльності: - безпосередньо – освітня; - експериментально – дослідницька; - ігрова; - художня творчість. Форми та методи роботи: - бесіди; - художня майстерня; - прогулянки, спостереження у природі; - Досліди, дослідження; - рухливі ігри – перегляд мультфільмів, презентацій; - Оформлення стінгазети. Очікуваний результат:

    3 Діти: - мають уявлення про світ комах; - виявляють інтерес до деяких видів комах; - знають, яку користь чи шкоду можуть принести комахи; - Вміють міркувати, спостерігати за комахами, дбайливо ставляться до них. Етапи реалізації проекту: - дослідницьке опитування дітей, виявлення проблеми. - Підготовчий обробка отриманої інформації, підбір наочного та ігрового матеріалу, вивчення методичної літератури, розробка плану спільних заходів - Практична реалізаціяплану спільних заходів через інтеграцію різних видівдитячої діяльності - Заключна оцінка ефективності реалізації проекту. План реалізації Безпосередньо освітня діяльність: – «Ми йдемо на луг» – пізнавальний розвиток; - «Скоро літо», «Сіра зірочка» - мовний розвиток; – «Метелики літають», «Цвітуть сади» – художньо. естетичний розвиток. Експериментально дослідницька діяльність, спостереження у природі: - «Зустріч із бджолою Майєю»; - «Зустріч з метеликом Лілі»; - «Зустріч з мурахою Кузів»; - «Зустріч із комаром Піскуном». Ігрова діяльність: Рухливі ігри: «ведмідь та бджоли», «день і ніч», «спіймай комара», "Знайди свій будиночок" та ін. Дидактичні ігри: «підбери риму», «доскажи слівце», «що спочатку, що потім», «що змінилося», «Комахи», «Збери квітку», «Де ти живеш?».

    4 Ігри драматизації: - «Муха цокотуха» К. Чуковський; - «Як мурашка додому поспішала» В. Біанки; - «Казка про царя Салтана», А.С. Пушкін. Художня творчість: - Малювання стільникових осередків за шаблоном; - «Метелики на лузі» - малювання; - малювання за точками «З'єднай крапки та дізнайся, на кого перетвориться гусениця»; - "Комар Піскун" - ручна працяіз природного матеріалу. Підсумок: сюжетно рольова гра«Подорож на луг» (на прогулянці), стінгазета «Цей літаючий, повзучий, дзижчий світ» Робота з батьками: - інформування батьків про зміст та завдання проекту «Літня подорож у світ комах»; - домашній кінотеатр: перегляд мультфільмів «Лунтик», «Бджілка Майя» та ін; - розучування віршів, загадок, прислів'їв про комах; - допомога в оформленні стінгазети «Цей літаючий, повзаючий світ, що дзижчить». "Ми йдемо на луг" ігрове інтегроване заняття спільно з інструктором з фізичної культури Мета: Розвиток пізнавального інтересу до об'єктів природи. Завдання: - закріпити знання дітей про комах: зовнішній вигляд, частини тіла тощо; - збагачувати активний та пасивний словник термінами на тему «Комахи»; - удосконалювати рухові навички дітей, вміння наслідувати; - виховувати дбайливе ставлення до природи та її мешканців. Матеріали та обладнання: наочний матеріал на тему «Комахи»,

    5 картинки птахів та тварин, картинки із зображенням контуру комах, тканина із зображенням квітів, кольорові обручі, обідки для масок, матеріали для художньої творчості, музичний супровід. Хід: Діти заходять до гурту під спокійну музику і стають у коло. Вихователь: - Хлопці, скажіть, будь ласка, коли люди трапляються, що вони роблять? Як можна привітати одне одного? Ритуал «Привітання» Здрастуйте, сонце золоте! Привіт, небо блакитне! Привіт соковита трава! Привіт, матінко земля! До групи заходить інструктор з фізичної культури: - Здрастуйте, хлопці! Я зараз поспішала до вас на заняття та зустріла на дорозі маленького жучка, відгадайте, хто це? Я літати вмію спритно, Крила червоні в точках, Немов у чорненьких кружальцях. У яскравій святковій сорочці Я врятую врожай. Ти мене не ображай! Діти: - Сонечко! Вихователь: - Давайте і з нею привітаємось! Мені здається, сонечко, хоче нам щось сказати (прислухається) Вона запрошує нас у гості на зелений лужок і хоче познайомити зі своїми друзями. Інструктор з фізичної культури: - А давайте прямо зараз вирушимо в дорогу! Під музику «Паровозик із Ромашкового» діти вирушають у дорогу. "Вправи в ходьбі та бігу" - "по стежці" - ходьба гімнастичним кроком;

    6 - "по болоту" - ходьба на шкарпетках, руки на поясі; - «по купи» - ходьба на п'ятах; - «легкий біг»; - "дихаємо лісовим повітрям" - дихальна гімнастика. Діти стають у коло біля лісової галявини. Вихователь: - А ось і лісова галявина. На ній гарні квіти. А який запах! Хто нас тут зустрічає? (На галявині розкладені картинки із зображенням комах) Вихователь загадує загадки, діти знаходять відповідну картинку. Загадки 1. Ворушились біля квітки Усі чотири пелюстки, Я зірвати її хотів, Він спалахнув і полетів. (Метелик.) 2. Ім'я взяв у коваля, Колір у огірка, Крила у морошки, Ніжки у блішки. (Коник.) 3. Що за дівчисько: В поясі тонка, Величезні очі, Летить стрекочет. (Стрекоза.) 4. Чорношкірий карапуз Не за зростанням тягне вантаж. (Мураха.) 5. Не дзижчу, коли сиджу,

    7 Не дзижчу, коли ходжу, Якщо в повітрі кружляю, Тут вже вдосталь нажужусь. (Жук) 6.Хто в кожну зустрічну квітку Свою опускає хоботок? А потім, у вулик мчить кулею, І щось ховає у куточок. (Бджола) 7. Хоч має багато ніжок, Все одно бігти не може. Вздовж по листочку повзе, Бідний листочок весь згризе. (Гусениця) Вихователь: - Подивіться уважно на картинки. Як можна назвати одним словом тих, хто на них зображений? Діти: - Комахи! Вихователь: - Що є у комах? Що вони вміють робити? Інструктор з фізичної культури: - Давайте уявимо себе комахами, це буде дуже весело! Гра – імпровізація «Комахи». Інструктор з фізичної культури чи вихователь просить дитину зобразити жестами, мімікою, рухами якусь комаху, діти повинні відгадати, хто це? Той, хто відгадав, продовжує гру. Після закінчення гри діти повертаються на лісову галявину. Вихователь: - Хлопці, подивіться, що змінилося на лісовій галявині? (замість кольорових картинок з'явилися контури комах). Напевно, поки ми грали, хтось зачарував їх забрав їх ошатний одяг. Може, ми зможемо їм якось допомогти, адже без свого забарвлення вони зовсім беззахисні? Діти: – Можемо їх розфарбувати!

    8 Вихователь: - Для цього потрібно вибрати комаху і пояснити, чому ви обрали саме її або розповісти про неї. Словесна гра "Я вибрав, тому що" Довідкові матеріали: Це сонечко Її назвали так тому, що у неї на ніжках виділяється помаранчеве молочко. Це бджола. Працьовитіше комаха. Збирає із квітів солодкий сік, який називається нектар. З нектару бджола робить мед. Живе у вуликах та дуплах. Це метелик. Харчується нектаром квітів. У метеликів різне, гарне забарвлення. Живуть метелики на квітах. Це бабка. Вона схожа на гелікоптер. Може літати та висіти у повітрі, харчується комахами, ловить їх нальоту. Живе біля води. Це мураха. Мурахи живуть у мурашнику. Вони дуже сильні: піднімають травинки, гусениць, які важчі за них. Вони погано бачать, але за допомогою вусиків обмацують усе, що зустрічається на дорозі. Живуть у мурашнику. Харчуються травинками. Це жук. Він уміє літати. Харчується рослинами, мешкає на деревах. Це коник. Вміє високо стрибати. Мешкає на луках. Харчується рослинами та дрібними комахами. Може сильно цвіркотіти. Це цвіркун. Він дуже любить тепло, тому холодними ночами пробирається до будинків людей, ближче до тепла. Вдень цвіркун спить, а вночі стрекоче. Це гусениця. У неї багато ніжок. Вона вміє (повільно) повзати. Живиться листям. Гусениці бувають зелені та різнокольорові. Художня творчість. Діти розфарбовують комах і разом із вихователем роблять маски. Вихователь: - Подивіться, які красиві маски у нас вийшли, тепер нашій сонечці буде ненудно, адже у неї з'явилося ще більше друзів. Давайте встанемо в коло і подивимось один на одного.

    9 Діти стають у коло. Вихователь: - Про які маленькі істоти ми сьогодні говорили? Як ви вважаєте, чи є у комах вороги? Хто це може бути? Інструктор з фізичної культури: - Давайте навчимо комах ховатись, тоді вороги їх не знайдуть. Рухлива гра «Знайди свій будиночок». Правила: діти в масках комах вільно рухаються майданчиком, поки грає музика, за сигналом комахи «мають сховатися в будиночку» відповідного кольору. Наприклад, сонечко червоний, коник зелений, метелик - різнобарвний і т.д. Вихователь: - Тепер нашим маленьким друзям нічого не страшно, адже й ми будемо їх берегти, охороняти та пам'ятати: - Все, все, все на світі, світлі потрібні! І мошки не менше потрібні, ніж слони. Не можна обійтися без чудових безглуздих. І навіть без хижаків злих та лютих. Потрібні всі на світі, потрібні все підряд, Хто робить мед і хто робить отруту, Так, якщо ми з кимось не дуже дружні Ми все-таки дуже один одному потрібні! А якщо нам хтось зайвим здасться, то це, звісно, ​​помилкою виявиться. Використовувана література: 1. «Невідоме поруч», цікаві досліди та експерименти для дошкільнят. О.В. Дибіна, Н.П. Рахманова, В.В. Щетиніна, М., ТЦ «Сфера», 2005 2. Розвиваючі заняття з дітьми 5-6 років. Посібник п'ятої (початкової) ланки загальної педагогічної системи, що розвиває, реалізації базисного змісту дошкільної освіти. (Система інтегрованих занять з

    10 дітьми старшого віку)/За ред. Л.А. Парамонової. М.: ОЛМА Медіа Груп, Організація дослідно-експериментальної діяльності дітей 2-7 років, тематичне планування, рекомендації, конспекти занять. Є.А. Мартинова, І.М. Сучкова, Волгоград: Вчитель, 2013 4. Комплексне планування прогулянок з дітьми 2,5 7 років, прогулянкові карти. О.Р. Мерем'яніна, Волгоград: Вчитель, 2013 5. «Тематичні дні в дитячому садку», планування та конспекти. Є.А. Аляб'єва, М., ТЦ "Сфера", 2006 р.


    Муніципальне казенне загально освітня установа«Середня загальноосвітня школа 4 п. Хіганськ» Дошкільні групи Проект Хіганськ, 2015 рік Паспорт проекту «Комахи навколо нас»

    Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа « Дитячий садок комбінованого вигляду 24 «Бджілка» ПРОЕКТ «ДИННИЙ СВІТ НАСОКОМИХ» Виконала: Світлана Олександрівна Кузнєцова вихователь

    Творчий проект"Чому комахи наші друзі" Вид проекту: творчий; Тип проекту: короткостроковий; Учасники проекту: діти 2 молодшої групи, вихователь Полушин Е.Ф., батьки; Термін реалізації: 1

    Екологічний проект для дітей старшої групи «Комахи». Вихователь: Єлісєєва О.С. 2017р Тип проекту: Пізнавальний. Тривалість проекту: короткостроковий Учасники проекту: Вихователь, старші діти

    Державний бюджетний загальноосвітній заклад міста Москви. «Школа 1874» (дошкільне відділення, вул. Новікова будинок 4 кор. 3) Заняття з елементами ТРВЗ «Подорож мурашки» старша групавихователь:

    ПРОЕКТ НАСЯКІ НАШІ ДРУЗІ. МБДОУ «ДИТЯЧИЙ САД «ЗОРЕНЬКА». КРЕПОВИЙ Н.В. 2014р. КОЛИ В ДУШИСТОМУ СОСНЯКУ ПРИСЯДЕШ Влітку НА ПІНЬКУ, УВАЖНО ПОДИВИТЬСЯ НАВКОЛ ТИ БАГАТО ЗАМІТИШ, ДРУГО! ПОРХАЄ ЛЕГКИЙ

    МДОУ «Дитячий садок загальнорозвиваючого виду 6 «Сонечко» з дітьми середнього дошкільного віку Актуальність. Вперше ми зустрічаємося з комахами у ранньому дитинстві. І від того, як відбувається ця зустріч, залежить

    Груповий короткостроковий проект у другій молодшій групі 3 Дивовижна комаха» Виконали: вихователі: Рикунова І.М., Дем'яненко О.С., діти та батьки. Актуальність: У весняно-літній період часу

    МБДОУ «Сонечко» Педагогічний проект«Комахи в природі рідного краю» Підготувала: Іванова Ю. А. Вад, 2013р. Зміст проекту Вид проекту: короткостроковий груповий дослідницький проектіз заданим

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок комбінованого виду 321» міського округу Самара (МБДОУ «Дитячий садок 321» р.о. Самара) Росія, 443074, м. Самара, вул. Аеродромна,

    Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа «Дитячий садок комбінованого виду 3» Пізнавально-творчий проект «НАШІ ДРУЗІ НАСІКІ» Розробник проекту: Суслопарова Тетяна Анатоліївна,

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок загальнорозвиваючого виду 350 р.о.самара Проект у групі «Калинка» «Подорож у світ комах» Вид проекту: пізнавально-дослідницький

    Тема: «У гості до менших друзів комах». (Старший дошкільний вік) Інтеграція освітніх областей: Комунікація, пізнання, соціалізація, музика. Завдання: Освітня область «Пізнання»

    Автономна установа Дошкільної освіти«Ісетський дитячий садок «Івушка» Ісетського муніципального району Короткостроковий пізнавально-творчий Проект «Комахи луки» (01. 07. 2015 р. - 11.07.2015

    Державна бюджетна дошкільна освітня установа загальнорозвиваючого виду з пріоритетним провадженням діяльності з пізнавально-мовленнєвого розвитку дітей дитячий садок 31 Кіровського району

    Муніципальна дошкільна автономна освітня установа дитячий садок загальнорозвиваючого виду 11 муніципальна освіта Коренівський район Освітній проект для дітей середньої групи «Пізнаємо

    НОД по ознайомленню зі світом природи «Ці дивовижні комахи» (старша група). Цілі: познайомити дітей з різноманітним світом комах; розвивати увагу, пам'ять, уяву; виховувати інтерес

    Управління освіти Нижньосергінського муніципального району Свердловській областіМуніципальний казенний дошкільний навчальний заклад дитячий садок загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням

    Вихователі групи 6: Мочаліна Ж.В., Сухова З,Є. Актуальність теми: Літо! Це чудова пора року, коли красою природи можна милуватися на кожному кроці. Потрібно тільки не прогаяти дивовижні моменти,

    Творчий проект у старшій групі на тему «Світ комах» Керівник проекту: вихователь Кузьміна Олена Михайлівна МБДОУ 243 Опис матеріалу: Матеріали проекту будуть корисні вихователям для проведення

    Недержавний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 190 відкритого акціонерного товариства«Російські залізниці» Проект «Дивний світ» для дітей середньої групи Вихователь: Якубович

    Державний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок 67 компенсуючого виду Московського району Санкт-Петербурга Конспект спільної освітньої діяльностіз дітьми 5 6 років

    Отморская Марія Валеріївна, вихователь, МБДОУ 40 «Дитячий садок комбінованого виду», Росія, м. Кемерово. КОНСПЕКТ ООД ПІЗНАВАЛЬНО-МОВНОГО РОЗВИТКУ У СТАРШІЙ ГРУПІ «НАСЕКОМІ, ЛІТО» Програмний зміст:

    Подивися швидше Хлопці! Це сонечко! Червоненький кружечок, Багато чорних крапок. Крила розкриває, У небо відлітає. Спостереження у природі мають велике значенняу формуванні у дітей дошкільного віку

    Конспект інтегрованого заняття у середній групіна тему «У світі комах» Автор: Горьова Наталія Валеріївна, вихователь І кваліфікаційної категорії МБДОУ дитячий садок 26 п. Горноуральський Ціль: Формування

    Конспект ігровий НОД з використанням розвиваючих ігор В.Воскобовича у середній групі «В гостях у бджілки Жужі» Інтеграція освітніх областей: "Пізнання", "Комунікація", " Фізична культура», «Соціалізація».

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 13» Конспект з екології в молодшій групі «Маленькі друзі природи (комахи)» Вихователь: Некрасова Н.А Г.Сасово, 2017 р.

    Конспект безпосередньо освітньої діяльності з розвитку мови у середній групі на тему: «Комахи» Освітня область: комунікація Скрипко Ольга Володимирівна Інтеграція освітніх

    МДОУ «Дитячий садок комбінованого виду 32» Конспект спільної діяльності з екологічного виховання «На лузі» у середній групі Виконала: вихователь Ус Валентина Олександрівна смт. Ярега 2016р.

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Джерельце» с. Биков Освітня діяльність вихователя з дітьми середня група Тема: «У гості до господині луки» 2017 р. Виконала:

    Муніципальний казенний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок комбінованого виду 3» міста Аші Челябінській областіКонспект НОД Тема: «Комахи» Вікова група: середня Склала: вихователь

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок загальнорозвиваючого виду 67 Конспект спільної освітньої діяльності педагога та дітей молодшого дошкільного віку за О.О.

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок 14. Розвага для дітей 3-4 роки «Наші літні друзі» Склала: Вихователь: Лютко Л.А. Провели: Вихователь: Лютко Л.А. Музичний

    Структурний підрозділ«Дитячий садок 19» державної бюджетної загальноосвітньої установи Самарської областісередня загальноосвітня школа 2 міста Сизрань міського округу Сизрань Самарської

    МДОУ дитячий садок комбінованого виду 30 Комітету з освіти м. Подільська Проект «Диво на долоні»

    Конспект безпосередньо освітньої діяльності із використанням ІКТ. Тема: "У світі тварин". Вік дітей: 5-6 років. Форма організації: інтегроване заняття. Форма спільної діяльності: групова,

    Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад « Освітній центр«Успіх» СЦЕНАРІЙ ЛІТНЬОЇ РОЗВАГИ для дітей молодших і середніх груп «У ГОСТІ МИ ЙДЕМО ДО ЗНАКОМИХ, СВОЇХ СУСІД НАСЕКОМИХ!»

    Проект: «Цей дивовижний світкомах». Виконала вихователь: Белаш Н. Н. Тип проекту: пізнавально – дослідницький. Тривалість проекту: 2 тижні. Вік дітей: 5-7 років. За кількістю учасників:

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Дзвіночок» ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ «Комахи навколо нас» (СТАРША ГРУПА) п. Соснівське 2017р. Автор проекту: Чаусова Н.В. Тип

    МДОУ «Дитячий садок «Ладушки» м. Лихославль ПРОЕКТ «ПРИРОДА НАШ ДРУГ» Виконала: вихователь другої молодшої групи «Чомучки» Баженова Д. Д. Місто Лихославль 2017 р. АКТУАЛЬНІСТЬ Ознайомлення дошкільнят

    Підсумковий захід на тему «Комахи» – «На весняній галявині» у другій молодшій групі «Зірочка». Завдання: 1) узагальнювати уявлення дітей про різноманіття світу комах; 2) Вправляти в мовній та пізнавальній

    Структурний підрозділ Державної бюджетної загальноосвітньої установи Самарської області середньої загальноосвітньої школи 3 "Освітній центр" міста Нефтегорська муніципального району

    Проект «Звідки беруться метелики» Підготували вихователі Середньої групи 6 ГБДОУ дитячий садок 3 М.В. Смирнова Є.А. Кутузова Тип проекту «Інформаційно-творчий» Учасники проекту: -діти -вихователі -батьки

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок 34 « золота рибка» міського округу Тольятті КОНСПЕКТ освітньої діяльності з екологічного виховання з використанням

    Конспект заняття з розвитку мови у старшій групі. Тема: «Комахи». Ціль заняття. Закріпити знання про комах (види, зовнішній вигляд, довкілля, властивості, призначення); формувати навички та вміння

    Фотозвіт екологічного проекту на тему: «Світ комах». Вид проекту: груповий, короткостроковий (з 10.07.2017р. по 14.07.2017р.) Учасники: вихователь Нурієва І.А., діти молодшої групи, Ціль проекту:

    Муніципальний казенний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 1 п.теплий» Конспект розваги для дітей старшої групи «Веселий бал комах» Вихователь: Родіонова Зоя Василівна Цілі:

    Проект "Наші друзі комахи". Склала: вихователь Новосельцева Наталія Віталіївна. Вид проекту: груповий, короткостроковий, дослідно – творчий. Тривалість проекту: 1 місяць. Освітня

    Освітня область «Пізнання» Екологічний проект на тему: «Наші сусіди комахи» Підготувала вихователь 2- молодшої гр. Загітова Наталія Юріївна Актуальність проблеми: під час прогулянки діти побачили

    Тематичний тиждень «Дивовижні комахи» У дитячому садку пройшов тематичний тиждень"Дивовижна комаха". Разом із хлопцями ми розглядали ілюстрації, вчили вірші, грали у дидактичні та рухливі

    ГБДОУ ДНЗ 52 Фрунзенського району Санкт-Петербурга Пізнавально-дослідницький проект «Наші маленькі друзі комахи»

    «Теміртау қаласиниң 11 «Аққу» балабақшаси» ММ ГУ «Дитячий садок 11 «Акку» міста Теміртау» СВІТ НАСИКОМИХ 2016 р. Склала: вихователь середньої групи Тажибаєва О.М. Тема проекту Світ комах Вид проекту

    ЗМІСТ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ РОБОТИ 1 Місяць, тиждень 2 Тема 3 4 Інтегровані Освітні області Безперервно Освітня діяльність Червень I тиждень 1. Пізнавальний розвиток 2. Мовний розвиток

    Конспект НОД щодо розвитку художньо-продуктивної діяльності в середній групі з використанням нетрадиційної Програмний зміст: техніки малювання «Метелик-красуня» Підготувала: вихователь

    Проект «Наші друзі комахи!» Пізнавальний розвиток. Учасники: діти 2 молодшої групи, вихователі. Розробники проекту: Теряєва М. Г., Філатова Г. В. Ярославль 2018 рік. Освітні галузі:

    Педагогічний проект у другій молодшій групі «Квіти, квіточки» Підготувала: вихователь МКДОУ Бутурліновський д/р 10 Прокоф'єва Т.В. Автори проекту: Прокоф'єва Т.В., Чорненька І.В. Учасники проекту:

    Муніципальне бюджетне освітнє дошкільний заклад«Єрмаківський дитячий садок 2 комбінованого виду» Підготували та провели: Чернова О.І. керівник фізкультури Широкова Л.В.- вихователь.

    Екологічна вікторина для дітей середньої групи «Знавці природи» Мета: закріпити знання та навички екологічної культури вихованців за проектом «Зберігачі природи» Хід вікторини Ведуча: Хлопці, ви

    Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 131» комбінованого виду «Комахи» - підсумкова освітня діяльність (старша група) Склала: Войтенко Н.С. Барнаул

    ЧОУ «Центр освіти на Марсовому полі» КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ТЕМА: «На лісовій галявині» Освітня область: пізнавальна. Виконала: Суходолець О.С. м.оренбург План заняття: Зміст 1.Вступна частина

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок загальнорозвиваючого виду 318 міського округу Самара План - конспект НОД з дітьми сьомого року життя тема: «Подорож до країни Математика».

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок 8 комбінованого виду Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з пізнавального розвитку з використанням ТРВЗ-технології

    МУНІЦИПАЛЬНА БЮДЖЕТНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТАЛЬНА УСТАНОВА ДИТЯЧИЙ САД «ПОСМІШКА» Р. ВОЛГОДОНСЬКА ПІДСУМКОВИЙ КОНСПЕКТ пізнавально-мовленнєвої безпосередньо освітньої діяльності в молодшій групі загальнорозвивальної

    Муніципальний казенний дошкільний навчальний заклад дитячий садок загальнорозвиваючого виду 1 «Світлячок» з пріоритетним провадженням діяльності по одному з напрямків розвитку дітей м.малмижа

    «Комахи» (конспект заняття з освітньої галузі«Комунікація» у підготовчій до школи групі)

    Вид проекту: дослідницький, пізнавально-творчий. Учасники. Діти старшого дошкільного віку Екологічний проект «Квіти та трави» Взаємодія педагогів: вихователі, діти гр. «Метелик»,

    Муніципальний дошкільний навчальний заклад дитячий садок 106 Конспект безпосередньо освітньої діяльності «Хто весну відкриває» Молодша група

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок загальнорозвиваючого виду 67 Конспект спільної освітньої діяльності педагога та дітей молодшого дошкільного віку за О.О.

    МБДОУ «Дитячий садок «Теремок» Конспект логопедичного заняття Тема: «Літо» Старша мовна група 2 Проводила: вчитель логопед Чайковська О. Ю. 2016 Завдання. Корекційно-освітні: - узагальнити

    Муніципальний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок «Берізка» Конспект заняття з малювання (монотипія) «Метелики» (для дітей середньої групи) Підготувала: Кузьміна О.В., вихователь Переславль-Залеський,

    Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад "Дитячий садок 20 "ПОЛУШКА" ПРОЕКТ «Що нам осінь подарувала?» керівник проекту: Сатлікова Е. Ф. вихователь підготовчої "Б" групи Проект

    Вихователь Ніколаєнко О.В.

    Вид проекту: пізнавально - дослідницький
    Тривалість проекту:короткостроковий, з 16.05-20.05.2015 р.
    Учасники проекту:діти, вихователі, батьки.
    Актуальність:Саме на етапі дошкільного дитинства дитина отримує емоційні враження про природу, накопичує уявлення про різних формахжиття, тобто. у нього формуються першооснови екологічного мислення, свідомості, закладаються початкові елементи екологічної культури. Але відбувається це лише за однієї умови: якщо дорослі, які виховують дитину, самі мають екологічну культуру: розуміють спільні для всіх людей проблеми і турбуються з їх приводу, показують маленькій людиніпрекрасний світ природи допомагають налагодити взаємини з ним. Ознайомлення дошкільнят з природою є одним із найважливіших завдань у роботі з дітьми. При цьому дуже важливо, щоб знання, що отримуються, не були подані ізольовано, без прив'язки до цілого комплексу явищ. Дошкільник емоційно сприйнятливий до світу природи, він дивується, захоплюється об'єктами природи, бажає брати участь у нестандартних ситуаціях. Дошкільнику притаманні почуття співпереживання, співчуття, він допитливий.

    Головне завдання екологічної освіти дошкільнят - формування в них екологічної культури, відповідального ставлення до природи, розуміння нерозривного зв'язку людського суспільства та природи, що включає систему екологічних знань, умінь, мислення.

    Освітня область:екологічне виховання
    Мета проекту.

    Створити умови для розвитку пізнавальних та творчих здібностей дітей у процесі реалізації освітнього проекту «У світі комах».

    Завдання проекту.

    Формувати реалістичне уявлення про навколишню природу, бажання стати другом природи, берегти і охороняти її; формувати у дітей елементарні уявлення про комах (метелик, мураха, жук, бджола, коник), їх будову, способи пересування; виховувати дбайливе ставлення до живого; розвивати емоційну чуйність; формувати навички дослідницької діяльності.

    Передбачуваний результат:

    1. У дітей виявиться яскраво виражений інтерес до об'єктів природи – комах.

    2. Навчаться розрізняти і називати комах: метелика, мурахи, жука, бджола, коника, мурахи і т.д.

    3. Знатимуть про користь чи шкоду, яку приносять людям та рослинам.

    4.Научатся складати описову розповідь про комаху з використанням опорної схеми.

    5. Хлопці будуть дбайливо ставитись до природи, прагнутимуть правильної поведінки по відношенню до комах.

    6. У хлопців сформується прагнення до вивчення об'єктів природи, вони навчаться робити висновки, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки.

    7. Діти будуть впевнено відрізняти і називати характерні ознакирізних комах.

    8. У хлопців буде сформовано уявлення про те, що не можна ділити комах на корисних та шкідливих, і тим більше керуватися цим у своїх вчинках стосовно них.

    9. До екологічного проекту будуть залучені батьки. Екологічне просвітництво батьків дасть великий плюс в екологічному вихованні дітей дитячого садка.

    Продукт проектної діяльності

    Конкурс малюнків коханої комахи з розповіддю про неї, колективна аплікація «На галявині», виставка дитячих робіт, гра-драматизація «Муха Цокотуха».

    Попередня робота:
    . підбір енциклопедій, журналів про комах
    . оформлення НОД, схем розвитку
    . підбір художнього слова
    . підбір дидактичних ігор (лото, пазли)
    . підбір дисків зі звуками комах

    План реалізації проекту:

    Планування

    Познайомити дітей з комахами: бджолою, метеликом, мурахою, комаром, сонечком, бабкою, коником, жуками.

    НІД 1.Пізнання (ФЦКМ) Тема: Комахи Мета: Вчити розповідати про комах, передавати характерні риси їхньої будови.

    2. Комунікація Тема: Опис комах Мета: Вчити розповідати про комах, передавати характерні риси їх будови.

    Художня література:Вірші, загадки, казки Павлова «Знахідка», знайомство з літературними творами: Г. Х. Андерсен «Дюймовочка», А. Біанки «Як мурашка додому поспішав», «Павучок – пілот», Г. Глушньов «Коник і коники», К .Чуковський «Муха-Цокотуха», розучування віршів про комах.

    Художня творчість:

    1. Малювання нетрадиційними методами. Монотипія «Метелик».

    Ціль: знайомство з новими методами художньої виразності.

    2. «Метелики на квітах»

    Мета: вчити дітей вирізати трафарет метелика та наклеювати його, закріпити знання про особливості забарвлення метелика (лимонниця, капустянка, наполеон)

    3. «Хто допоміг мурашці дістатися додому»

    Мета: закріпити образотворчі вміння дітей, зображати різних комах.

    4. Аплікація «Сонечко»

    Мета: вчити дітей вирізати трафарет сонечка і прикрашати його, виховувати акуратність у роботі.

    Розгляд ілюстрацій, журналів та енциклопедій про комах. Дидактичні ігри: «Хто що вміє робити», «На галявині», «Відгадай комаху», «Сонечко». "Знайди помилку художника". «З'єднай точки і дізнайся, хто вийде», «Збери квітку».

    Мета: Закріплювати вміння класифікувати та називати комах. Розширювати та активізувати дієслівний словник.

    Розмови:« Що діти знають про комах?», « Таємничий світкомах».

    Розваги:

    Гра-драматизація за казкою «Муха Цокотуха».

    Мета: закріпити знання про зміст казки, розвивати артистичні здібності дітей, мова.

    Рухливі ігри:

    1. «Ведмідь та бджоли»
    Мета: розвивати вміння бігати у різних напрямках.
    2) Хоровод комах
    Мета: розвинути музичний слух, пластичність, закріпити знання про способи пересування бджоли)
    3) «День і ніч» (денні та нічні метелики)
    Ціль: розвивати вміння діяти за сигналом, виконувати правила гри.
    4) Гра «З'єднай точки і дізнайся, на що перетворитися гусениця»
    Ціль: розвивати точність руху руки, уяву.

    5. «Злови комара»

    Мета: вправляти дітей у стрибках, розвивати точність руху та спритність.

    6. Рухлива гра «Стрекози, метелики, бджоли, коники»

    Мета: розвивати вміння бігати у різних напрямках.