Pamokos pastabos vidurinei grupei Tema: Vabzdžiai. Vidurinės grupės projektas vabzdžiai World of Nature vabzdžiai vidurinėje grupėje

Projekto tipas:

trumpalaikiai, grupiniai, tyrimai.

Amžius:

4-5 metų vaikams.

Projekto trukmė:

Projekto dalyviai:

vidurinės grupės vaikai, mokinių tėvai, mokytojai.

Edukacinė sritis:

aplinkosauginis švietimas.

Problemos aktualumas:

Vaikai , Vaikščiodami dažnai matome vabzdžius. Vaikinų reakcija nenuspėjama, vieni žiūri, kiti iškart paima rankomis, o kažkas trypia koja. Kalbantis su vaikais iškyla pati problema: „Ar vabzdžiai naudingi ar žalingi? , "Ar reikalingi vabzdžiai?"

Vaikų dalyvavimas projekte leis susidaryti mintis apie vabzdžius, jų naudą ar žalą;

ugdyti kūrybinius gebėjimus ir paieškos veiklą.

Projekto tikslas:

idėjų apie vabzdžių gyvenimą formavimas.

Projekto tikslai:

  • formuoti vaikams elementarias idėjas apie vabzdžius (drugelį, skruzdėlę, vabalą, bitę, žiogą), jų sandarą, judėjimo būdus;
  • sužinoti apie jų naudą ar žalą;
  • ugdyti rūpestingą požiūrį į gyvas būtybes;
  • ugdyti emocinį reagavimą;
  • plėtoti tyrimo įgūdžius.
  • Tikėtinas rezultatas:

  • vaikai pažins ir įvardins vabzdžius (drugelį, skruzdėlę, boružėlę, vabaliuką, bitę, žiogą);
  • turėti paprasčiausių idėjų apie kai kurias išvaizdos ypatybes (kūno formą, kojų skaičių, sparnų buvimą), judėjimo būdus (šokinėti, skraidyti, bėgioti), skleidžiamus garsus (zvimbimą, čiulbėjimą), kur ir kaip žiemoja vabzdžiai;
  • žinoti apie jų naudą ar žalą žmonėms ir augalams;
  • rasti panašumų ir skirtumų;
  • įsisavinti bendrą „vabzdžių“ sąvoką;
  • parašykite aprašomąją istoriją apie vabzdį naudodami pagalbinę diagramą.
  • Preliminarus darbas:

  • paieškos darbai dėl iliustracinės medžiagos pasirinkimo tema „Vabzdžiai“;
  • pažintis su literatūros kūriniais: G. H. Anderseno „Nykštukas“, A. Bianchi „Kaip skruzdėlytė skubėjo namo“, „Voras – lakūnas“, G. Glušnevas „Žiogas ir žiogai“, S. Mikhalkovo „Mokslų akademija“, G. Skrebitskis „ Happy Bug“, V. Zotovas iš knygos „Miško mozaika“ („Boružėlė“, „Žiogas“, „ Chafer“), K. Ušinskis „Bitės žvalgyboje“, K. Čukovskis „Fly-Tsokotuha“;
  • eilėraščių apie vabzdžius mokymasis „Šimtakojis“, „Blakės giesmė“, „Apie drugelį“, pirštų gimnastika„Vabalas, laumžirgis, vapsvos“, „Boružėlės“, mįslės uždavimas, žodžių kūryba (vaikų kompozicija);
  • N. Rimskio-Korsakovo garso įrašo „Kamanės skrydis“ klausymas;
  • Bendradarbiavimas su šeima:

  • Konsultacijos „Kaip įskiepyti meilę gamtai“, „Pirmoji pagalba įkandus vabzdžiams“.
  • Tėveliai užrašo pasakojimą apie vaiko sugalvotą vabzdį, padeda jį papuošti piešiniais.
  • žiūri animacinius filmus:
  • „Luntikas“, „Bitė Maja“, „Mikė Pūkuotukas“, „Po grybu“.
  • Produktas projekto veikla:

    istorija apie vabzdį

    lavinamieji žaidimai,

    nuotraukos,

    kolektyvinė paraiška „Kliringoje“,

    amatai iš natūrali medžiaga,

    piešinių paroda „Vabzdžiai ir tarakonai“.

    Projekto įgyvendinimo planas:

    1 savaitė: « Susipažinkite su drugeliu“:

    Pirmadienis:
    1) Literatūrinis žodis, mįslės apie drugelį.
    Tikslas: supažindinti vaikus su literatūros kūriniais apie drugelį.

    antradienis:
    2) Enciklopedijų ir žurnalų apžvalga.
    Tikslas: supažindinti vaikus su vabzdžių išvaizda.

    Trečiadienis:
    3) Pasikalbėkite su vaikais apie drugelį.
    Tikslas: supažindinti su drugelių veislėmis, drugelių vystymosi ciklu, nauda ar žala.

    Ketvirtadienis:
    4) A) Vizualinė veikla"Drugeliai".
    Tikslas: Suformuoti prielaidas gebėjimui nuspalvinti drugelio piešinį, naudojant anksčiau įgytus piešimo įgūdžius. (citrinos, kopūstai, napoleonas).

    B) Grupės kambario dekoravimas drugeliais.
    Tikslas: sukurti norą papuošti grupę kiekvienam.

    5) Žaidimas „Sujunk taškus ir sužinok, į ką pavirs vikšras“.
    Tikslas: lavinti rankų judesių tikslumą, smulkiąją motoriką, vaizduotę.
    6) Lauko žaidimas „Diena ir naktis“ (dienos ir nakties drugeliai).
    Tikslas: ugdyti gebėjimą veikti pagal signalą, laikytis žaidimo taisyklių.

    2 savaitė: „Susitikimas su skruzdėle“.

    Pirmadienis:
    1) Literatūrinis žodis, mįslės apie skruzdėlę, skaitant V. Bianchi pasaką „Kaip skruzdėlytė skubėjo namo“.
    Tikslas: supažindinti vaikus su literatūros kūriniais apie skruzdėlę.

    antradienis:
    2) Logoritminiai pratimai: „Draugai padėjo“.

    Tikslas: lavinti ritmo jausmą.

    Skruzdė atsiliko nuo draugų.

    Oi-oi-oi-oi-oi.
    Jis susilaužė ploną koją.
    Ay-ay-ay, ay-ay-ay.
    Jis greitai suvyniojo jį į žolę,
    Jis greitai įbėgo į skruzdėlyną.
    Na, o saulė jau nusileido už miško.
    Oi-oi-oi!
    Iškart pasidarė taip baisu ir tamsu.
    Ah-ah-ah, ah-ah-ah!
    Gerai, kad draugai padėjo
    Jie parsivežė skruzdėlę namo.
    Šauniai padirbėta!

    (Vaikai prispaudžia delnus prie skruostų ir ritmingai purto galvas.
    Kojos ritmingai sulenktos ir nesulenktos.
    Jie bėga vietoje.
    Jie sukuria ritmingą pavasarį.
    Ritmiškai uždenkite akis delnais.
    Jie ritmingai ploja rankomis.)

    Logoritminis pratimas „Vabzdžiai virš pievos“.
    „Ju-zhu-zhu“, bitė zuja:
    – Skrendu iš toli.
    „Zu-zu-zu“, – cypia uodas.
    - Phew-phew, - kaip garvežys
    Kamanė pūpso, atneša žiedadulkes.
    Vabalas dūzgia: „Buuz, zvimb, zvimb“.
    Aš pažadinsiu bet ką“.
    (Vaikai pakelia rankas į šonus ir ritmiškai mojuoja, kaip sparnais.
    Ritmiškai "meskite" rodomuosius pirštus į priekį. Jie ritmingai trypia kojomis ir ploja rankomis.

    Trečiadienis:
    Ieškokite skruzdėlyno.
    Tikslas: įtvirtinti žinias apie skruzdžių buveinę ir kaip apsaugoti skruzdėlynus.
    3) GCD „Iš skruzdžių gyvenimo“.
    Tikslas: įtvirtinti ir patikslinti vaikų žinias apie skruzdžių gyvenimo būdą, įpročius, naudą, aktyvinti vaikų žodyną.

    ketvirtadienis:

    4) Ekskursija po darželio teritoriją (arba į mišką). Skruzdėlyno stebėjimas.
    Tikslas: Paaiškinti vaikų žinias apie skruzdžių elgesį ir jų buveines.
    5) Eksperimentas „Skruzdžių rūgšties išskyrimas“.
    Tikslas: pažintinės veiklos ugdymas.

    Penktadienis:
    6) Kūrybinė veikla: „Kas padėjo skruzdėlei grįžti namo“
    Tikslas: įtvirtinti vaikų vizualinius įgūdžius, pavaizduoti skirtingi vabzdžiai.

    3 savaitė: „Susitikimas su boruže“.

    Pirmadienis:

    1) Literatūrinis žodis, mįslės ir eilėraščiai apie boružėlę.
    Tikslas: supažindinti vaikus su literatūros kūriniais apie boružėlę.

    antradienis:
    2) Enciklopedijų ir žurnalų peržiūra „Kokios yra skirtingos ladybugs?
    Tikslas: supažindinti vaikus su boruočių rūšimis, išvaizda, buveinėmis, boružių nauda, ​​ugdyti aktyvią kalbą.

    3) Aplikacija „Ladybug“.
    Tikslas: Stiprinti gebėjimą iškirpti apvalias ir ovalias formas bei gebėjimą kruopščiai jas klijuoti.

    Ketvirtadienis:
    4) Žaidimas „Sujunkite taškus ir pažiūrėkite, kas atsitiks“.
    Tikslas: lavinti smulkiąją motoriką.

    Penktadienis:
    5) Klausytis dainų apie boružėlę.
    Tikslas: lavinti muzikinę klausą.

    6) "Vabzdžių" spalvinimo puslapių spalvinimas.

    Tikslas: ugdyti kūrybinius gebėjimus.

    Finalinis renginys:

    1) Viktorina „Ką žinome apie vabzdžius“.
    Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie vabzdžius.

    2) Pristatymas.


    Smirnova Olga Vladimirovna

    Parengė: Khabibullina M.Kh.
    Tikslas:
    1. Kognityvinių gebėjimų ugdymo užduotys:
    · apibendrinti vaikų mintis apie vabzdžių įvairovę (miške, lauke, aplink ežerą);
    · praktika atskirti ir pavadinti dažnai pasitaikančius vabzdžių grupių atstovus pagal ryškius bruožus (dydį, spalvą, originalumą) atskiros dalys kūnas);
    · išsiaiškinti mintis apie vabzdžių naudą.
    2. Užduotys rišlios kalbos ugdymui: formuoti rišlią kalbą, taisyklingai vartoti kalboje gramatines formas;
    · ugdyti kalbos emocionalumą, intelektą, vaizduotę sprendžiant mįsles ir sprendžiant kūrybines problemas.
    3. Edukacinės užduotys:
    · ugdyti vaikuose norą rūpintis gamta, teisingai elgtis miške ir lauke;
    · neniokoti miško gyventojų gyvenimo sąlygų.
    Medžiaga pamokai: paveikslėliai iš serijos „Vabzdžiai“, paveikslas apie drugelio veisimosi ciklą, žaislai (voras, vabalas, skruzdėlė), įspėjamieji ženklai apie elgesio gamtoje taisykles.
    Pamokos eiga
    Sveika, auksine saule!
    Sveiki, mėlynas dangus!
    Sveiki paukščiai!
    Labas, gimtoji žeme!
    Sveiki mano draugai!
    Sveiki sveiki
    Visi, kuriuose gyvena gėris!
    Pedagogas: Vaikai, koks dabar metų laikas? (Pavasaris)
    Įvardykite pavasario mėnesius (kovą, balandį, gegužę)
    Dabar gegužės mėnuo yra paskutinis pavasario mėnuo. Išvardinkime pavasario ženklus, kuriuos stebėjome kovo ir balandžio mėnesiais. (Tirpo sniegas, tekėjo upeliai, atsirado žolė, atskrido paukščiai, atsirado vabzdžių).
    Teisingai, vaikinai, žemėje yra labai daug vabzdžių, mes juos vadiname šešiakojais kūdikiais. Pažymėkime visus vabzdžius taip (ovalas su šešiomis kojelėmis), jie tokie maži, kad sunkiai įžiūrimi. Ir daugelį jų sunku pastebėti: jie turi apsauginį dažymą.
    Mįslės: Visi keturi gėlių žiedlapiai judėjo
    Norėjau pasiimti, pakilo ir nuskrido. (Drugelis)
    Pavadinau nuo kalvio,
    Spalva agurkų
    Debesėlis turi sparnus,
    Kojos yra kaip blusos. (Žiogas)
    Musės, girgžda,
    Ilgos kojos vilkimo.
    Nepraleis progos:
    Jis atsisės ir įkąs. (uodas)

    Zhu-zhu, zhu-zhu,

    Aš guliu ant šakos

    Aš nuolat kartoju raidę "w"

    Tvirtai žinant šį laišką

    Žiemą ir vasarą zyziu. (Klaida)

    Skraido visą dieną

    Visiems nusibosta.

    Ateis naktis

    Tada jis sustos. (Skristi)

    Namų šeimininkė

    Išskrido virš pievelės.

    Jis šurmuliuos dėl gėlės,

    Jis pasidalins medumi. (Bitė)

    Ši mažutė jį užsideda

    Suknelė raudona su taškeliais.

    Ir jis moka vikriai skristi

    Tai...(ladybug).

    Paskutinė mįslė diagramos apie skruzdėlę pavidalu:

    Skruzdėlė rado žolės stiebą

    Su ja buvo daug bėdų.

    Kaip rąstas, užkeltas ant nugaros

    Jis nešasi namo.

    Jis pasilenkia po našta

    Jis jau sunkiai šliaužia,

    Bet koks geras

    Skruzdėlės stato namą.

    K: Kur gyvena skruzdėlės? (skruzdėlyne) Bitės yra aviliuose, vapsvos stato namus, kurie atrodo kaip popieriniai žibintai, bet drugelis neturi namų, jam kiekvienas šilkinis žolės stiebas, kiekviena įduba, kiekviena patogi šaka yra namai. Ir kam jai reikia namo, jei ji gyvena tik 2 savaites ir per tokį trumpą laiką reikia pažinti visą pasaulį.

    Kūno kultūros pamoka „Drugelis“

    Gėlė stovėjo ir staiga pabudo,

    Aš nebenorėjau miegoti.

    Jis judėjo, išsitempė,

    Jis pakilo ir skrido.

    Saulė tik pabus ryte

    Drugelis sukasi ir susisuka.

    Kl.: Vabzdžiai yra nuostabūs padarai, kur, jūsų manymu, jie buvo žiemą? (miegojo) Taip, rudenį jie pasislepia po nukritusiais lapais, po medžių žieve, plyšiuose ir užmiega. Ar žinote, kad drugeliai, musės ir vabalai niekada nėra kūdikiai? Jie gimsta iškart suaugę. Drugelis deda daug kiaušinių, kai kuriuos iš jų nuskabo paukščiai, kai kuriuos nuneša skruzdėlės, o kai kurie išgyvena. Iš jų pasirodys vikšrai. Laikas praeis o vikšras pavirs chrizale. Ir iš lėliukės išlįs drugelis.

    Žaidimas "Kas ką daro?"

    Kokie vabzdžiai dūzgia? (vabalai, bitės, vapsvos, musės, laumžirgiai)

    Ar jie girgžda? (uodas)

    Ar jie čiulba? (žiogai, svirpliai)

    Kokį garsą skleidžia drugelis? (ne)

    Lauko žaidimas „Pagauk Maybug“.

    Gimnastika akims

    Į proskyną nuskrido vabalas

    Jis zvimbė ir dainavo – zhzhzhzh

    Taigi jis skrido į dešinę (vaikai žiūri į dešinę)

    Taigi jis skrido į kairę (žiūrėk į kairę)

    Vabali, čia yra dešinysis delnas ( dešinė ranka Persiųsti)

    Vabalas, čia yra kairysis delnas ( kairiarankis Persiųsti)

    Vabalas atskrido

    Ir atsisėdo ant šakos

    Atsistojome ant kojų pirštų galų

    Bet vabalo negavome

    Plojime kartu: ploji, ploja, ploja

    Kad jis galėtų išskristi: zhzhzhzh.

    Pedagogas: Aukštai skraido klaida. Pabandykite ją sugauti, tik būkite atsargūs, kad nepakenktumėte klaidai (vaikai pašoka ir bando pagauti vabzdžių ant virvės)

    K: Vaikai, ką, jūsų nuomone, valgo vabzdžiai?

    Kurie iš jų yra kenksmingi žmogui (ardo augalus, nešioja ligas, kandžioja)

    O kas žmogui naudinga? (naikinti kenkėjus, rinkti medų)

    Nesvarbu, ar jie žalingi, ar naudingi, neturėtume jų įžeisti ar sunaikinti. Gamtoje viskas yra tarpusavyje susiję. Įsivaizduokite, kas būtų, jei nebūtų uodų, išnyktų snapeliai ir kregždės, nes jie minta uodais. Kiekvienas vabzdys turi savo vietą gamtoje.

    Draudžiamųjų ženklų demonstravimas: negalima gaudyti drugelių, negalima naikinti skruzdėlynų, negalima skinti gėlių ir pan.

    Kartais žmonės lyginami su vabzdžiais: darbštūs kaip bitė, įkyrūs kaip musė, apie kokius žmones, jūsų nuomone, jie taip sako?

    Puiku, vaikinai, šiandien išmokome tiek daug naujų dalykų.

    Pas mus bet kuriuo metų laiku

    Išmintinga gamta moko

    Paukščiai moko giedoti

    Voras – kantrybė.

    Bitės lauke ir sode

    Jie mus moko, kaip dirbti.

    Sniegas moko mus tyrumo,

    Saulė moko gerumo

    Ir su visu milžiniškumu

    Moko kuklumo

    Gamta tai turi ištisus metus

    Reikia mokytis.

    Visi puikūs miško žmonės

    Moko stiprios draugystės.

    Nuorašas

    1 Projektas „Vabzdžiai ir mes“ darželio auklėtojos vidurinės grupės vaikams: Plotnikova Irina Evgenievna, Darbo aprašymas: projektas vidurinės mokyklos vaikams ikimokyklinio amžiaus 4 5 metai, kurių įgyvendinimas leidžia vaikams suprasti kiekvieno vabzdžio išskirtinumą, jo išskirtinumą. Problema: ar vabzdžiai reikalingi žmonėms ir gamtai? Tikslas: ugdyti vaikų idėjas apie vabzdžių gyvenimą, humanišką požiūrį į aplinką ir noras rūpintis gamtos apsauga. Tikslai: - plėsti ir sisteminti vaikų žinias apie vabzdžius: drugelius, skruzdėles, bites, vabalus, jų buveines, būdingi bruožai;

    2 - ugdyti gebėjimą daryti išvadas nustatant priežasties ir pasekmės ryšius tarp gyvosios gamtos objektų; - ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą. Projekto dalyviai: auklėtojos, vidurinio ikimokyklinio amžiaus 4-5 metų vaikai. Įgyvendinimo terminas: per mėnesį. Įgyvendinimo vieta: MBDOU DSKV 86 „Bylinuška“, Nižnevartovskas Projekto tipas: edukacinis, trumpalaikis. Projekto paramos ištekliai: - Personalas: pedagogai. – Informacinis: metodologinius pokyčius, pristatymai, moksliniai ir grožinė literatūra projekto tema, interneto šaltinis. - Medžiaginė ir techninė: žemėlapiai, vaizdinės ir mokymo priemonės, Raštinės reikmenys, stereo sistema, nešiojamas kompiuteris, multimedijos projektorius, ekranas, skaitmeninė kamera. Vaikų veiklos rūšys: - tiesiogiai - edukacinė; - eksperimentiniai - tyrimai; - lošimas; - meninė kūryba. Darbo formos ir metodai: - pokalbiai; - dailės dirbtuvės; - pasivaikščiojimai, stebėjimai gamtoje; - eksperimentai, tyrimai; - žaidimai lauke - animacinių filmų, pristatymų žiūrėjimas; - sieninio laikraščio dizainas. Tikėtinas rezultatas:

    3 Vaikai: - turi idėjų apie vabzdžių pasaulį; - domėtis tam tikromis vabzdžių rūšimis; - žinoti, kokią naudą ar žalą gali atnešti vabzdžiai; - mokėti samprotauti, stebėti vabzdžius ir atsargiai su jais elgtis. Projekto įgyvendinimo etapai: - Vaikų tiriamoji apklausa, problemų nustatymas. - Parengiamasis gautos informacijos apdorojimas, vaizdinės ir žaidimų medžiagos parinkimas, studijos metodinė literatūra, bendros veiklos plano rengimas. - Praktinis įgyvendinimas bendras veiksmų planas per integraciją skirtingi tipai vaikų veikla. - Galutinis projekto įgyvendinimo efektyvumo įvertinimas. Įgyvendinimo planas Tiesioginė edukacinė veikla: - „Eime į pievą“ - pažintinis ugdymas; - „Ateina vasara“, „Pilka žvaigždė“ - kalbos raida; - "Drugeliai skraido", "Sodai žydi" - meniškai estetinis vystymasis. Eksperimentiškai tiriamoji veikla, stebėjimai gamtoje: - „Susitikimas su bite Maja“; - „Susitikimas su drugeliu Lelija“; - „Susitikimas su skruzdėle Kuzya“; - „Susitikimas su girgždančiu uodu“. Žaidimo veikla: Lauko žaidimai: „Meška ir bitės“, „Diena ir naktis“, „Pagauk uodą“, „Surask savo namus“ ir kt. Didaktiniai žaidimai: „išsirink rimą“, „baik žodį“, „kas pirma, kas paskui“, „kas pasikeitė“, „Vabzdžiai“, „Rink gėlę“, „Kur tu gyveni?

    4 Dramatizavimo žaidimai: - K. Čukovskio „Netvarkinga musė“; - V. Bianchi „Kaip skruzdėlė skubėjo namo“; - „Pasakojimas apie carą Saltaną“, A.S. Puškinas. Meninė kūryba: - korio ląstelių piešimas pagal šabloną; - "Drugeliai pievoje" - piešimas; - piešimas taškais „Sujunk taškus ir sužinok, kuo pavirs vikšras“; - "Uodo squeaker" - fizinis darbas iš natūralios medžiagos. Rezultatas: siužetas vaidmenų žaidimas„Kelionė į pievą“ (pasivaikščiojime), sieninis laikraštis „Šis skraidantis, ropojantis, zujantis pasaulis“ Darbas su tėvais: - tėvų informavimas apie projekto „Vasaros kelionė į vabzdžių pasaulį“ turinį ir tikslus; - namų kinas: žiūrėti animacinius filmus "Luntik", "Maya the Bee" ir kt.; - eilėraščių, mįslių, patarlių apie vabzdžius mokymasis; - pagalba kuriant sieninį laikraštį „This Flying, Crawling, Humming World“. „Einame į pievą“ – tai integruota žaidimo pamoka kartu su kūno kultūros instruktoriumi. Tikslas: pažintinio domėjimosi gamtos objektais ugdymas. Tikslai: - įtvirtinti vaikų žinias apie vabzdžius: išvaizdą, kūno dalis ir kt.; - praturtinti aktyvų ir pasyvų žodyną terminais tema „Vabzdžiai“; - lavinti vaikų motoriką, gebėjimą mėgdžioti; - ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą ir jos gyventojus. Medžiagos ir įranga: vaizdinė medžiaga tema „Vabzdžiai“,

    5 paukščių ir gyvūnų nuotraukos, vabzdžių kontūrai, audinys su gėlių atvaizdais, spalvoti lankeliai, kaukių galvos juostos, medžiagos meninei kūrybai, muzikinis akompanimentas. Eiga: Vaikai įeina į grupę lydimi ramios muzikos ir sustoja ratu. Pedagogas: - Vaikinai, pasakykite man, ką jie veikia, kai susitinka žmonės? Kaip galite pasveikinti vienas kitą? Ritualas „Pasveikinimas“ Sveiki, auksinė saule! Sveiki, mėlynas dangus! Sveiki, sultinga žolė! Sveika, Motina Žeme! Į grupę ateina kūno kultūros instruktorius: - Sveiki, vaikinai! Aš skubėjau eiti su tavimi į klasę ir sutikau tave kelyje maža klaida, atspėk kas tai? Galiu skraidyti vikriai, Sparnai raudoni taškeliais, Tarsi juodais apskritimais. Ryškiais šventiniais marškinėliais išsaugau derlių. Nežeisk manęs! Vaikai: - Boružėlė! Auklėtoja: – Pasisveikinkime ir su ja! Man atrodo, kad boružėlė nori mums kažką pasakyti (klauso) Ji kviečia mus aplankyti žalią pievą ir nori mus supažindinti su savo draugais. Kūno kultūros instruktorius: – Leiskitės į kelią jau dabar! Skambant „Mažasis variklis iš Romaškovo“ muzikai, vaikai į kelią. „Ėjimo ir bėgimo pratimai“ - „taku“ - ėjimas gimnastikos žingsniu;

    6 - „per pelkę“ - vaikščiojimas ant kojų pirštų, rankos ant diržo; - "per nelygumus" - vaikščiojimas ant kulnų; - „lengvas bėgimas“; - "kvėpuoti miško oru" - kvėpavimo pratimai. Vaikai stovi ratu šalia miško proskynos. Pedagogas: – O čia miško proskyna. Ant jo yra gražių gėlių. Ir koks kvapas! Kas čia mus pasitinka? (vabzdžius vaizduojančios nuotraukos išdėliotos proskynoje) Mokytojas užduoda mįslių, vaikai susiranda atitinkamą paveikslėlį. Mįslės 1. Judėjo visi keturi gėlės žiedlapiai, Norėjau nuskinti, Suplakė ir nuskrido. (Drugelis.) 2. Vardą paėmė nuo kalvio, Spalva nuo agurko, Sparnai nuo debesylo, Kojos nuo blusos. (Žiogas.) 3. Kokia mergytė: Ploną diržą nešioja, Didžiules akis, Skrenda ir čiulba. (Laumžirgis.) 4. Juodaodis mažylis tempia ne jo ūgio krovinį. (Ant.) 5. Sėdėdamas nešvankiu,

    7 Aš nešvankiu eidamas, Jei sukiuosi ore, daug zvimbiu. (Vabalas) 6.Kas nuleidžia savo snukį į kiekvieną sutiktą gėlę? Ir tada veržiasi į avilį kaip kulka, Ir kažką paslepia kampe. (Bitė) 7. Nors ir turi daug kojų, ji vis tiek negali bėgti. Šliaužia palei lapą, Vargšas lapas graužia visą. (Vikšras) Pedagogas: - Atidžiai pažiūrėkite į nuotraukas. Kaip vienu žodžiu galima pavadinti tuos, kurie ant jų pavaizduoti? Vaikai: - Vabzdžiai! Pedagogas: – Ką turi vabzdžiai? Ką jie gali padaryti? Kūno kultūros instruktorius: – Įsivaizduokime save kaip vabzdžius, bus labai smagu! Žaidimas – improvizacija „Vabzdžiai“. Kūno kultūros mokytojas ar mokytojas prašo vaiko gestais, veido išraiškomis ir judesiais pavaizduoti vabzdį, kad vaikai atspėtų, kas tai yra? Tas, kuris atspėjo, tęsia žaidimą. Žaidimo pabaigoje vaikai grįžta į miško proskyną. Pedagogas: - Vaikinai, pažiūrėkite, kas pasikeitė miško proskynoje? (vietoj spalvotų paveikslėlių atsirado vabzdžių kontūrai). Tikriausiai mums žaidžiant kažkas juos užbūrė ir atėmė elegantiškus drabužius. Galbūt mes galime jiems kaip nors padėti, nes be savo spalvos jie yra visiškai neapsaugoti? Vaikai: - Galime nuspalvinti!

    8 Pedagogas: - Norėdami tai padaryti, turite pasirinkti vabzdį ir paaiškinti, kodėl jį pasirinkote, arba pakalbėti apie tai. Žodžių žaidimas „Pasirinkau, nes“ Pamatinės medžiagos: Tai ladybug. Ji buvo pavadinta taip, nes išskiria apelsinų pieną ant kojų. Tai bitė. Vabzdys yra darbštesnis. Iš gėlių renka saldžias sultis, vadinamas nektaru. Bitė gamina medų iš nektaro. Gyvena aviliuose ir įdubose. Tai yra drugelis. Minta gėlių nektaru. Drugeliai yra skirtingų, gražių spalvų. Drugeliai gyvena ant gėlių. Tai laumžirgis. Ji atrodo kaip malūnsparnis. Jis gali skristi ir kabėti ore, minta vabzdžiais ir juos gaudo skrisdamas. Gyvena prie vandens. Tai skruzdėlė. Skruzdėlės gyvena skruzdėlyne. Jie labai tvirti: pakelia už juos sunkesnius žolės stiebus ir vikšrus. Jie blogai mato, bet antenų pagalba jaučia viską, kas pasitaiko pakeliui. Jie gyvena skruzdėlyne. Jie minta žolės ašmenimis. Tai vabalas. Jis gali skristi. Minta augalais ir gyvena medžiuose. Tai žiogas. Gali šokti aukštai. Gyvena pievose. Maitinasi augalais ir maži vabzdžiai. Tai gali sukelti daug triukšmo. Tai kriketas. Labai mėgsta šilumą, todėl šaltomis naktimis sėlina į žmonių namus, arčiau šilumos. Kriketas dieną miega, o naktį čiulba. Tai vikšras. Ji turi daug kojų. Ji gali (lėtai) šliaužioti. Maitinasi lapais. Vikšrai žali ir įvairiaspalviai. Meninė kūryba. Vaikai kartu su mokytoja piešia vabzdžius, kuria kaukes. Pedagogas: - Pažiūrėk, kokias gražias kaukes padarėme, dabar mūsų boružei nebus nuobodu, nes ji turi dar daugiau draugų. Sustokime ratu ir žiūrėkime vienas į kitą.

    9 Vaikai sustoja ratu. Pedagogas: – Apie kokius mažus padarus šiandien kalbėjome? Ar manote, kad vabzdžiai turi priešų? Kas tai galėtų būti? Kūno kultūros instruktorius: – Išmokime vabzdžius slėptis, tada jų priešai neras. Lauko žaidimas „Surask savo namus“. Taisyklės: vaikai, dėvintys kaukes nuo vabzdžių, laisvai juda žaidimų aikštelėje, skambant muzikai, gavus signalą, vabzdžiai „turi pasislėpti namuose“ atitinkamos spalvos. Pavyzdžiui, boružėlė raudona, žiogas žalias, drugelis įvairiaspalvis ir t.t. Auklėtoja: – Dabar mūsų mažieji draugai nieko nebijo, nes mes jais pasirūpinsime, saugosime ir prisiminsime: – Viskas, viskas, visi pasaulyje, pasaulis reikalingas! O midijos ne mažiau reikalingos nei drambliai. Negalite apsieiti be juokingų monstrų. Ir net be piktų ir žiaurių plėšrūnų. Mums reikia visų pasaulyje, mums reikia visų, Kas gamina medų, o kas daro nuodus, Taip, jei mes su kuo nors nelabai draugiški, Mums vis tiek vienas kito labai reikia! Ir jei kas nors mums atrodo nereikalingas, tai, žinoma, bus klaida. Naudota literatūra: 1. „Neištirtas yra šalia“, pramoginės patirtys ir eksperimentai ikimokyklinukams. O.V. Dybina, N.P. Rakhmanova, V.V. Shchetinina, M., Prekybos centras Sphere, 2005 2. Lavinamieji užsiėmimai 5-6 metų vaikams. Bendrosios raidos pedagoginės sistemos penktosios (pirminės) grandies vadovas ikimokyklinio ugdymo pagrindiniam turiniui įgyvendinti. (Integruotų klasių sistema su

    10 vyresnių vaikų) / Red. L.A. Paramonova. M.: OLMA Media Group, Eksperimentinės veiklos 2-7 metų vaikams organizavimas, teminis planavimas, rekomendacijos, pamokų konspektai. E.A. Martynova, I.M. Suchkova, Volgogradas: Mokytojas, 2013 4. Išsamus pasivaikščiojimų su vaikais 2,5 7 metų planavimas, vaikščiojimo žemėlapiai. O.R. Meremyanina, Volgogradas: Mokytojas, 2013 5. „Teminės dienos darželyje“, planavimas ir pastabos. E.A. Alyabyeva, M., „Sphere“ prekybos centras, 2006 m


    Savivaldybės generalinis švietimo įstaiga„Chingansk 4 vidurinė mokykla“ Ikimokyklinės grupės Projektas Khingansk, 2015 Projekto „Vabzdžiai aplink mus“ pasas Projekto tipas: edukacinis

    Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga " Darželis kombinuotas tipas 24 „Bitė“ PROJEKTAS „NUOSTABIUS vabzdžių pasaulis“ Užbaigė: Svetlana Aleksandrovna Kuznecova mokytoja

    Kūrybinis projektas„Kodėl vabzdžiai yra mūsų draugai“ Projekto tipas: kūrybingas; Projekto tipas: trumpalaikis; Projekto dalyviai: 2-osios jaunesniosios grupės vaikai, mokytoja E.F.Poļušina, tėveliai; Įgyvendinimo grafikas: 1

    Ekologinis projektas vyresniųjų grupės vaikams „Vabzdžiai“. Pedagogas: Eliseeva O.S. 2017 Projekto tipas: Edukacinis. Projekto trukmė: trumpalaikiai Projekto dalyviai: Mokytoja, vyresni vaikai

    Maskvos miesto valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga. „Mokykla 1874“ (priešmokyklinis skyrius, Novikovos g., 4 korpusas, 3 korpusas) Pamoka su TRIZ elementais „Skruzdėlės kelionė“ vyresnioji grupė mokytojas:

    PROJEKTO VABZDŽIAI – MŪSŲ DRAUGAI. MBDOU "LOKELIS"ZORENKA". KREPOVOY N.V. 2014 m VASARĄ SĖDĖDAS ANT KEMO kvapnioje PUŠYJE, ATIDŽIAI PAŽIŪRĖKITE Į APLINKĄ, DAUG PAstebėsite, DRAUGAI! ŠVIESA TEKA

    MDOU „Bendrosios raidos darželis 6 „Saulė“ su vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikais Aktualumas. Pirmą kartą sutinkame vabzdžius ankstyva vaikystė. O kaip šis susitikimas vyks, priklauso

    Grupės trumpalaikis projektas antroje jaunių grupėje 3 " Nuostabūs vabzdžiai» Užbaigė: mokytojai: Rykunova I.N., Demyanenko O.S., vaikai ir tėvai. Aktualumas: pavasario-vasaros laikotarpiu

    MBDOU "Solnyshko" Pedagoginis projektas„Vabzdžiai gamtoje gimtoji žemė» Parengė: Ivanova Yu, 2013 m Projekto turinys Projekto tipas: trumpalaikė grupė Mokslinių tyrimų projektas su duotu

    Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga "Kombinuoto tipo 321 vaikų darželis" Samaros miesto rajone (MBDOU "Kindergarten 321" Samara city) Rusija, 443074, Samara, g. Aerodromnaya,

    Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „3 kombinuoto tipo vaikų darželis“ Edukacinis ir kūrybinis projektas „MŪSŲ DRAUGAI VABZDŽIAMS“ Projekto rengėjas: Tatjana Anatolyevna Susloparova,

    Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos bendrojo vystymo tipo 350 Samara vaikų darželis Projektas Kalinkos grupėje „Kelionė į vabzdžių pasaulį“ Projekto tipas: edukacinis tyrimas

    Tema: „Aplankyti mažesnius draugus vabzdžius“. (vyresnysis ikimokyklinis amžius) Ugdymo sričių integravimas: Bendravimas, pažinimas, socializacija, muzika. Tikslai: Edukacinė sritis „Pažinimas“

    Autonominė institucija Ikimokyklinis ugdymas„Isetsky savivaldybės rajono Isetsky vaikų darželis „Ivuška“ Trumpalaikis edukacinis ir kūrybinis projektas „Vabzdžių pievos“ (2015-07-01 - 2015-11-07)

    Valstybinė biudžetinė bendrojo ugdymo ikimokyklinė ugdymo įstaiga, pirmenybę teikianti vaikų pažinimo ir kalbos raidos veiklai, Kirovskio rajono 31 vaikų darželis

    Savivaldybės ikimokyklinė autonominė ugdymo įstaiga bendrojo ugdymo tipo 11 savivaldybės formacijos Korenovskio rajonas Edukacinis projektas vidurinės grupės vaikams „Mokykimės“

    ECD, skirtas supažindinti su gamtos pasauliu „Šie nuostabūs vabzdžiai“ (vyresnė grupė). Tikslai: supažindinti vaikus su įvairiu vabzdžių pasauliu; lavinti dėmesį, atmintį, vaizduotę; ugdyti susidomėjimą

    Nižneserginskio savivaldybės rajono švietimo skyrius Sverdlovsko sritis Savivaldybės valstybei priklausanti ikimokyklinio ugdymo įstaiga, bendrojo ugdymo darželis prioritetiniu įgyvendinimu

    6 grupės mokytojai: Mochalina Zh.V., Sukhova S, E. Temos aktualumas: Vasara! Tai nuostabus metų laikas, kai kiekviename žingsnyje galite grožėtis gamtos grožiu. Tiesiog nepraleiskite nuostabių akimirkų.

    Kūrybinis projektas vyresniųjų grupėje tema „Vabzdžių pasaulis“ Projekto vadovas: mokytoja Kuzmina Elena Mikhailovna MBDOU 243 Medžiagos aprašymas: Projekto medžiaga bus naudinga pedagogams atlikti

    Nevalstybinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Darželis 190 atidarytas akcinė bendrovė"rusas geležinkeliai» Projektas „Nuostabus pasaulis“ vidurinės grupės vaikams Mokytojas: Jakubovičius

    Valstybinės biudžetinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos darželis 67 kompensacinio tipo Sankt Peterburgo Maskvos rajono Santrauka švietėjiška veikla su vaikais 56 m

    Otmorskaya Maria Valerievna, mokytoja, MBDOU 40 „Komplektas vaikų darželis“, Rusija, Kemerovas. KOGNITYVINĖS KALBOS RAIDOS VYREJŲJŲJŲ GRUPĖJE SANTRAUKA „VABZDŽIAI, VASARA“ Programos turinys:

    Pažiūrėkite, vaikinai! Tai ladybug! Mažas raudonas apskritimas, daug juodų taškų. Atveria sparnus ir skrenda į dangų. Stebėjimai gamtoje turi didelę reikšmę formuojant ikimokyklinio amžiaus vaikus

    Integruotos pamokos santrauka vidurinė grupė tema „Vabzdžių pasaulyje“ Autorius: Goreva Natalija Valerievna, MBDOU 26 Gornouralsky darželio 1-osios kvalifikacinės kategorijos mokytoja Tikslas: Formavimas

    Žaidimo GCD santrauka naudojant V. Voskobovičiaus mokomuosius žaidimus vidurinėje grupėje „Aplankykite bitę Zhuzhi“ Edukacinių sričių integracija: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „ Kūno kultūra“, „Socializacija“.

    Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „13 vaikų darželis“ Pastabos apie ekologiją jaunesniųjų grupėje „Mažieji gamtos draugai (vabzdžiai)“ Auklėtoja: Nekrasova N.A. G. Sasovo, 2017 m.

    Tiesioginių švietėjiškų užsiėmimų apie kalbos raidą vidurinėje grupėje santrauka tema: „Vabzdžiai“ Ugdymo sritis: bendravimas Olga Vladimirovna Skripko Ugdymo integracija

    MDOU „Kombinuoto tipo vaikų darželis 32“ Bendrų veiklų aplinkosauginio ugdymo tema „Pievoje“ vidurinėje grupėje santrauka Užbaigė: mokytoja Mus Valentina Aleksandrovna k. Yarega 2016 m

    Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga lopšelis-darželis „Rodničok“ s. Bykovas Mokytojo edukacinė veikla su vidurinės grupės vaikais Tema: „Apsilankymas pas pievos šeimininkę“ 2017 Baigta:

    Savivaldybės valstybinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendras 3 tipo darželis“ Ašos mieste Čeliabinsko sritis GCD temos santrauka: „Vabzdžiai“ Amžiaus grupė: vidutinis Sudarė: mokytojas

    Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos bendrojo ugdymo tipo darželis 67 Mokytojo ir pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų jungtinės ugdomosios veiklos suvestinė pagal O.O.

    Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga lopšelis-darželis 14. Pramogos 3-4 metų vaikams „Mūsų vasaros draugai“ Sudarė: Auklėtoja: Lyutko L.A. Diriguoja: Pedagogas: Lyutko L.A. Muzikinis

    Struktūrinis padalijimas„Darželis 19“ valstybės biudžetinė ugdymo įstaiga Samaros regionas Syzrano miesto 2 vidurinė mokykla, Syzrano miesto rajonas, Samara

    Podolsko švietimo komiteto projekto „Stebuklas ant delno“ MDOU kombinuoto tipo darželis 30

    Tiesioginės edukacinės veiklos naudojant IKT santrauka. Tema: „Gyvūnų pasaulyje“. Vaikų amžius: 5-6 metai. Organizacijos forma: integruotas užsiėmimas. Bendros veiklos forma: grupė,

    Savivaldybės autonominė ikimokyklinė ugdymo įstaiga “ Švietimo centras„Sėkmės“ VASAROS PRAMOGŲ SCENARIJAUS pradinių ir vidurinių grupių vaikams „KELIAME APLANKYTI DRAUGŲ, MŪSŲ KAIMYNŲ vabzdžių!

    Projektas: „Tai nuostabus pasaulis vabzdžiai“. Užbaigė mokytojas: Belash N. N. Projekto tipas: edukacinis – tiriamasis. Projekto trukmė: 2 savaitės Vaikų amžius: 5-7 metai. Pagal dalyvių skaičių:

    Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos lopšelis-darželis „Varpas“ EKOLOGINIS PROJEKTAS „Vabzdžiai aplink mus“ (SENIORŲ GRUPĖ) Sosnovskojės k. 2017 m. Projekto autorius: Chausova N.V. Tipas

    MDOU „Vaikų darželis „Ladushki“ Likhoslavl PROJEKTAS „GAMTA – MŪSŲ DRAUGAS“ Užbaigė: antros jaunesniosios grupės „Pochemuchki“ mokytoja Bazhenova D. D. Lichoslavlio miestas 2017 AKTUALUMAS Ikimokyklinukų supažindinimas

    Baigiamasis renginys tema „Vabzdžiai“ – „Pavasario pievoje“ antroje jaunių grupėje „Zvezdochka“. Tikslai: 1) apibendrinti vaikų idėjas apie vabzdžių pasaulio įvairovę; 2) Lavinti kalbos ir pažinimo įgūdžius

    Samaros regiono vidurinės mokyklos valstybinės biudžetinės švietimo įstaigos struktūrinis padalinys vidurinė mokykla 3 Neftegorsko savivaldybės rajono „Švietimo centras“.

    Projektas „Iš kur atsiranda drugeliai“ Parengė GBDOU 3-ojo darželio 6 vidurinės grupės mokytojos M.V. Smirnova E.A. Kutuzova Projekto tipas „Informacinis ir kūrybinis“ Projekto dalyviai: - vaikai - pedagogai - tėvai

    Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos darželis 34 " auksinė žuvis» Toljačio miesto rajonas edukacinių veiklų apie aplinkosauginį švietimą KONSPEKTA

    Pamokos apie kalbos raidą vyresniojoje grupėje santrauka. Tema: „Vabzdžiai“. Pamokos tikslas. Įtvirtinti žinias apie vabzdžius (rūšis, išvaizda, buveinė, savybės, paskirtis); ugdyti įgūdžius ir gebėjimus

    Aplinkosaugos projekto fotoreportažas tema: „Vabzdžių pasaulis“. Projekto tipas: grupinis, trumpalaikis (nuo 2017-10-07 iki 2017-07-14) Dalyviai: mokytoja Nurieva I.A., jaunesniosios grupės vaikai, Projekto tikslas:

    Savivaldybės valstybinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga "Darželis 1 k. šiltas" Pramogų vyresniųjų grupės vaikams santrauka "Linksmasis vabzdžių balius" Auklėtoja: Rodionova Zoja Vasiljevna Tikslai:

    Projektas „Mūsų draugai vabzdžiai“. Sudarė: mokytoja Novoseltseva Natalija Vitalievna. Projekto tipas: grupinis, trumpalaikis, tiriamasis ir kūrybinis. Projekto trukmė: 1 mėn. Švietimo

    Edukacinė sritis „Pažinimas“ Aplinkosaugos projektas tema: „Mūsų kaimynai - vabzdžiai“ Parengė 2 jaunesniosios grupės mokytoja. Zagitova Natalija Jurievna Problemos aktualumas: pasivaikščiojimo metu vaikai pamatė

    Darželyje vyko teminė savaitė „Nuostabūs vabzdžiai“. teminė savaitė„Nuostabūs vabzdžiai“. Kartu su vaikinais žiūrėjome iliustracijas, mokėmės poezijos, žaidėme didaktinius ir aktyvius žaidimus.

    GBDOU vaikų darželis 52 Sankt Peterburgo Frunzensky rajonas Edukacinis ir tiriamasis projektas „Mūsų mažieji vabzdžių draugai“

    „Temirtau kalasynyn 11 „Akku“ balabakshasy“ MM Valstybinė įstaiga „Temirtau miesto vaikų darželis 11 „Akku“ vabzdžių PASAULIS 2016 Sudarė: vidurinės grupės mokytoja Tazhibaeva A.M. Projekto tema Vabzdžių pasaulis Projekto tipas

    PSICHOLOGINIO IR PEDAGOGINIO DARBO TURINYS 1 mėnuo, 2 savaitė 3 tema 4 Integruotos ugdymo sritys Tęstinė edukacinė veikla Birželis I savaitė 1. Kognityvinis vystymasis 2. Kalbos ugdymas

    Edukacinių veiklų, skirtų meninei ir produktyviai veiklai vidurinėje grupėje ugdyti naudojant netradicinę, suvestinė Programos turinys: piešimo technika „Grožio drugelis“ Parengė: mokytoja

    Projektas „Mūsų vabzdžių draugai! Kognityvinė raida. Dalyviai: II jaunesniosios grupės vaikai, mokytojai. Projekto kūrėjai: Teryaeva M. G., Filatova G. V. Jaroslavlis 2018 m. Ugdymo sritys:

    Pedagoginis projektas antroje jaunesniųjų grupėje „Gėlės, gėlės“ Parengė: MKDOU mokytoja Buturlinovsky d/s 10 Prokofieva T.V. Projekto autoriai: Prokofieva T.V., Chernenkaya I.V. Projekto dalyviai:

    Savivaldybės biudžeto švietimo ikimokyklinis„Ermakovsky vaikų darželis 2 kombinuoti tipai“ Parengė ir vedė: Chernova O.I. kūno kultūros vadovas. Shirokova L.V. - mokytojas.

    Ekologinė viktorina vidurinės grupės vaikams „Gamtos žinovai“ Tikslas: įtvirtinti mokinių ekologinės kultūros žinias ir įgūdžius pagal projektą „Gamtos saugotojai“ Viktorinos eiga Pranešėjas: Vaikinai, jūs

    Kombinuoto tipo „Vabzdžiai“ savivaldybės autonominė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „131 vaikų darželis“ – baigiamoji edukacinė veikla (vyresnė grupė) Sudarė: Voitenko N.S. Barnaulas

    PROU „Švietimo centras Marso laukuose“ PAMOKŲ SANTRAUKOS TEMA: „Miško proskynoje“ Edukacinė sritis: edukacinė. Užbaigė: Sukhodolets O.S. Orenburgo pamokos planas: Turinys 1. Įvadinė dalis

    Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga, Samaros miesto rajono 318 bendrojo ugdymo tipo darželis - septintų gyvenimo metų vaikų edukacinės veiklos santrauka tema: „Kelionė į matematikos šalį“.

    Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga lopšelis-darželis 8 kombinuotas tipas Tiesioginių edukacinių veiklų apie pažintinį vystymąsi naudojant TRIZ technologiją suvestinė

    SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOS DARželis „Šypsenėlė“ VOLGODONSK BAIGIAMOSIOS kognityvinės kalbos tiesioginės ugdomosios veiklos bendrosios raidos jaunesniojoje grupėje SANTRAUKA

    Savivaldybės valstybinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga, bendrojo ugdymo darželis 1 „Firefly“, prioritetine tvarka įgyvendinant veiklą vienoje iš vaikų ugdymo sričių Malmyže.

    „Vabzdžiai“ (pamokos pastabos apie švietimo sritis„Bendravimas“ parengiamosios mokyklos grupėje)

    Projekto tipas: tiriamasis, edukacinis ir kūrybinis. Dalyviai. Vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikai. Aplinkosaugos projektas „Gėlės ir vaistažolės“ Mokytojų bendravimas: auklėtojai, vaikai gr. "Drugelis",

    Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos lopšelis-darželis 106 Tiesioginės ugdomosios veiklos suvestinė „Kas atveria pavasarį“ Jaunimo grupė

    Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos bendrojo ugdymo tipo darželis 67 Mokytojo ir pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų jungtinės ugdomosios veiklos suvestinė pagal O.O.

    MBDOU „Darželis „Teremok“ Logopedinės pamokos santrauka Tema: „Vasara“ Vyresnioji kalbos grupė 2 Veda: mokytoja logopedė Čaikovskaja E. Yu. 2016 m. Tikslai. Korekcinis auklėjimas: - apibendrinti

    Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Beriozka vaikų darželis“ Piešimo pamokos (monotipija) „Drugeliai“ santrauka (vidurinės grupės vaikams) Parengė: Kuzmina O.V., mokytoja Pereslavl-Zalessky,

    Savivaldybės autonominės ikimokyklinės ugdymo įstaigos „Darželis 20 „PELENE“ PROJEKTAS „Ką mums davė ruduo? projekto vadovas: Satlikova E.F. parengiamosios „B“ grupės mokytoja Projektas

    Mokytojas Nikolaenko O.V.

    Projekto tipas: edukaciniai - moksliniai tyrimai
    Projekto trukmė: trumpalaikis, nuo 2015-05-16-20
    Projekto dalyviai: vaikai, mokytojai, tėvai.
    Aktualumas: Būtent ikimokyklinėje vaikystėje vaikas gauna emocinius gamtos įspūdžius, kaupia mintis apie tai skirtingos formos gyvenimas, t.y. jame formuojasi pamatiniai ekologinio mąstymo ir sąmonės principai, klojami pradiniai ekologinės kultūros elementai. Bet taip nutinka tik esant vienai sąlygai: jei patys vaiką auginantys suaugusieji turi ekologinę kultūrą: supranta visiems žmonėms bendras problemas ir jomis rūpinasi, parodo. mažas žmogus gražus gamtos pasaulis, padėti užmegzti su juo ryšius. Ikimokyklinukų supažindinimas su gamta – viena svarbiausių užduočių dirbant su vaikais. Kartu labai svarbu, kad įgytos žinios nebūtų pateikiamos atskirai, neatsižvelgiant į visą reiškinių kompleksą. Ikimokyklinukas emociškai imlus gamtos pasauliui, stebisi, žavisi gamtos objektais, nori dalyvauti neįprastose situacijose. Ikimokyklinukas jaučia empatiją, užuojautą ir yra smalsus.

    Pagrindinis ikimokyklinio amžiaus vaikų aplinkosauginio ugdymo uždavinys – ugdyti juose ekologinę kultūrą, atsakingą požiūrį į gamtą, supratimą apie neatsiejamą žmonių visuomenės ir gamtos ryšį, įskaitant aplinkosauginių žinių, įgūdžių ir mąstymo sistemą.

    Edukacinė sritis: aplinkosauginis švietimas.
    Projekto tikslas.

    Sudaryti sąlygas vaikų pažinimo ir kūrybinių gebėjimų ugdymui įgyvendinant edukacinį projektą „Vabzdžių pasaulyje“.

    Projekto tikslai.

    Formuoti tikrovišką mus supančios gamtos idėją, norą tapti gamtos draugu, ją tausoti ir saugoti; formuoti vaikams elementarias idėjas apie vabzdžius (drugelį, skruzdėlę, vabalą, bitę, žiogą), jų sandarą, judėjimo būdus; ugdyti rūpestingą požiūrį į gyvas būtybes; ugdyti emocinį reagavimą; plėtoti tyrimo įgūdžius.

    Tikėtinas rezultatas:

    1. Vaikai parodys ryškų susidomėjimą gamtos objektais – vabzdžiais.

    2. Išmoks atskirti ir pavadinti vabzdžius: drugelis, skruzdėlynas, vabalas, bitė, žiogas, skruzdė ir kt.

    3. Jie žinos apie naudą ar žalą, kurią jie atneša žmonėms ir augalams.

    4. Išmokite parašyti aprašomąją istoriją apie vabzdį, naudodami pagalbinę diagramą.

    5. Vaikai rūpestingai elgsis su gamta ir stengsis teisingai elgtis su vabzdžiais.

    6. Vaikai išsiugdys norą tyrinėti gamtos objektus, mokysis daryti išvadas, nustatyti priežasties-pasekmės ryšius.

    7. Vaikai užtikrintai skirs ir įvardins būdingi bruožaiįvairių vabzdžių.

    8. Vaikams kils mintis, kad vabzdžių negalima skirstyti į naudingus ir žalingus, o tuo labiau vadovausis savo veiksmuose.

    9. Tėvai dalyvaus aplinkosaugos projekte. Tėvų aplinkosauginis švietimas bus didelis pliusas darželinukų aplinkosauginiame ugdyme.

    Projekto veiklos produktas

    Mėgstamo vabzdžio piešinių konkursas su pasakojimu apie jį, kolektyvinė aplikacija „Klynoje“, vaikų darbelių paroda, dramatizavimo žaidimas „Fly Tsokotukha“.

    Preliminarus darbas:
    . enciklopedijų, žurnalų apie vabzdžius rinkinys
    . GCD registracija, plėtros schemos
    . pasirinkimas meninis žodis
    . mokomųjų žaidimų pasirinkimas (loto, galvosūkiai)
    . CD su vabzdžių garsais pasirinkimas

    Projekto įgyvendinimo planas:

    Planavimas

    Supažindinkite vaikus su vabzdžiais: bitėmis, drugeliais, skruzdėlėmis, uodais, boružėlėmis, laumžirgiais, žiogais, vabalais.

    GCD 1. Pažinimas (FCCM) Tema: Vabzdžiai Tikslas: Išmokti kalbėti apie vabzdžius, perteikti būdingus jų sandaros bruožus.

    2. Bendravimo tema: Vabzdžių aprašymas Tikslas: Išmokti kalbėti apie vabzdžius, perteikti būdingus jų sandaros bruožus.

    Grožinė literatūra: Pavlovo eilėraščiai, mįslės, pasakos „Nakhodka“, pažintis su literatūros kūriniais: G. H. Anderseno „Nykštukas“, A. Bianchi „Kaip skruzdėlė skubėjo namo“, „Voras - lakūnas“, G. Glušnevas „Žiogas ir žiogai“, K. Chukovskis „Tsokotuha musė“, mokantis eilėraščių apie vabzdžius.

    Meninė kūryba:

    1. Piešimas naudojant netradicinius metodus. Monotipas „Drugelis“.

    Tikslas: susipažinti su naujais meninės raiškos metodais.

    2. „Drugeliai ant gėlių“

    Tikslas: išmokyti vaikus iškirpti drugelio trafaretą ir jį įklijuoti, įtvirtinti žinias apie drugelių (limonžolės, kopūstinės žolės, napoleono) dažymo ypatybes.

    3. „Kas padėjo skruzdėlei grįžti namo“

    Tikslas: stiprinti vaikų vizualinius įgūdžius, vaizduoti įvairius vabzdžius.

    4. Programėlė „Ladybug“

    Tikslas: išmokyti vaikus iškirpti boružei trafaretą ir jį papuošti, ugdyti darbe tikslumą.

    Iliustracijų, žurnalų ir enciklopedijų apie vabzdžius nagrinėjimas. Didaktiniai žaidimai: „Kas ką žino, kaip daryti“, „Klynoje“, „Atspėk vabzdį“, „Boružėlės“. „Surask menininko klaidą“. „Sujunkite taškus ir sužinokite, kas jį gauna“, „Surinkite gėlę“.

    Tikslas: įtvirtinti gebėjimą klasifikuoti ir pavadinti vabzdžius. Išplėskite ir suaktyvinkite savo veiksmažodžių žodyną.

    Pokalbiai:"Ką vaikai žino apie vabzdžius?" Paslaptingas pasaulis vabzdžiai“.

    Pramogos:

    Žaidimo dramatizacija pagal pasaką „Musė Tsokotukha“.

    Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie pasakos turinį, ugdyti vaikų meninius gebėjimus ir kalbą.

    Lauko žaidimai:

    1. "Meška ir bitės"
    Tikslas: ugdyti gebėjimą bėgti įvairiomis kryptimis.
    2) Apvalus vabzdžių šokis
    Tikslas: lavinti muzikos klausą, plastiškumą, įtvirtinti žinias apie bitės judėjimo būdus)
    3) „Diena ir naktis“ (dienos ir nakties drugeliai)
    Tikslas: ugdyti gebėjimą veikti pagal signalą, laikytis žaidimo taisyklių.
    4) Žaidimas „Sujunk taškus ir sužinok, kuo pavirs vikšras“
    Tikslas: lavinti rankų judesių tikslumą ir vaizduotę.

    5. „Pagauk uodą“

    Tikslas: lavinti vaikus šokinėti, lavinti judesių tikslumą ir miklumą.

    6. Lauko žaidimas „Laumžirgiai, drugeliai, bitės, žiogai“

    Tikslas: ugdyti gebėjimą bėgti įvairiomis kryptimis.