Projektas vyresniems vaikams tema: Vabzdžiai. Edukacinių užsiėmimų apie holistinio pasaulio paveikslo formavimą „Vabzdžiai“ federalinio vaikų darželio vyresniosios grupės vaikams vyresniosios grupės vaikams santrauka vabzdžių tema

Regioninė valstybinė našlaičių ir be tėvų globos likusių vaikų ugdymo įstaiga“, Našlaičių prieglauda Su. Černigovka"

Abstraktus

nukreipti ugdymo veiklą formuoti pilnas vaizdas pasaulis (pažinimas) su integracinio vystymosi ir koregavimo komponento siekimu.

Vyresnioji grupė

TEMA: "Vabzdžiai"

Auklėtojas

Čeliadina Svetlana Vladimirovna

2014 metai.

Tikslas: Stiprinti vaikų žinias tema „Vabzdžiai“

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Žodyno suaktyvinimas tema „vabzdžiai“,įtvirtinti ir plėsti idėjas apie vabzdžius ir jiems būdingus požymius;

Sudaryti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis; derinti daiktavardžius su skaitvardžiais;

Toliau mokykite įminti mįsles ir pagrįskite savo atsakymą.

Korekcinis ir vystomasis:

Ugdykite nuoseklią kalbą kalbos klausymas, regimoji atmintis, dėmesys;

Lavinti smulkiąją pirštų motoriką;

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Ugdykite meilę ir pagarbą gamtai ir naudingiesiems vabzdžiams.

Įranga:

Temos nuotraukos su vabzdžiais: laumžirgis, bitė, skruzdė, drugelis, boružėlė, vabalas, rutulys, iškirpti paveikslėliai.

Preliminarus darbas:

Pokalbis, žiūrint paveikslėlius iš serijos „Vabzdžiai“;

Eilėraščių apie vabzdžius skaitymas, mįslių spėjimas, vabzdžių piešiniai, pirštukų žaidimų mokymasis;

Žiūrėti pristatymus apie vabzdžius;

Vabzdžių stebėjimas gamtoje.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis punktas:

  • Įvardykite metų laikus, pradedant žiema.
  • Koks dabar metų laikas?
  • Įvardink tris pavasario mėnesius?
  • Koks dabar mėnuo?
  • Koks sezonas ateina po pavasario?

2. Teminis pokalbis apie vabzdžius:

Auklėtojas skaito mįsles, vaikai spėlioja, susiranda paveikslėlį ir padeda jį ant magnetinės lentos.

  • Ji turi keturis sparnus

Kūnas plonas, kaip strėlė.

Ir didelės, didelės akys

Jie tai vadina... (laumžirgis).

Pedagogas:

Kaip atspėjote, kad tai laumžirgis, kokie žodžiai padėjo rasti atsakymą?

  • Geria kvapnių gėlių sultis,

Duoda mums ir vaško, ir medaus.

Ji maloni visiems

O jos vardas... (bitė).

Pedagogas:

Kokie žodžiai padėjo atspėti, kad tai bitė?

  • Jis tikras darbininkas

Labai, labai sunkiai dirbantis.

Po pušimi tankiame miške

Stato namą iš adatų(skruzdėlė).

Pedagogas:

Kokie žodžiai padėjo atspėti, kad tai skruzdėlė?

Skruzdėlės - naudingi vabzdžiai. Jie turi galvą, krūtinę, pilvą ir tris poras kojų. Jie labai maži ir labai darbštūs.

Jie vadinami „miško tvarkdariais“. Per vieną dieną jie sunaikina didelis skaičius kenksmingų vabzdžių. Skruzdėlės gyvena skruzdėlynuose.Skruzdėlynus reikia saugoti ir saugoti!

  • Ji šviesi, graži,

Grakštus, lengvasparnis.

Ji atrodo kaip gėlė

Ir mėgsta gerti gėlių sultis(drugelis).

Pedagogas:

Kokie žodžiai tau pasakė, kad tai drugelis?

Daugiausia drugelių atsiranda gegužės ir birželio mėnesiais. Gegužės mėnesį virš sodo pradeda skraidyti balti drugeliai su juodomis dėmėmis ant sparnų. Skrisdamas nuo lapo prie lapo, drugelis ant jų deda kiaušinėlius, iš kurių išlenda vikšrai. Kai vikšras prisisotina, jis susivynioja į lipnų tinklą ir tampa kokonu arba lėliuke. Kokono viduje vyksta darbas – riebaus vikšro pavertimas gražiu drugeliu.

Drugeliai nusileidžia ant gėlių ir minta jų nektaru, pasiekdami jį savo snukiu.

  • Ji brangesnė už visas klaidas,

Nugara raudona.

Ir ant jo yra apskritimai

Maži juodi taškeliai.(Boružė ).

Pedagogas:

O kokie žodžiai šioje mįslėje leido suprasti, kad tai buvo boružėlė?

Smuikininkas gyvena pievoje,
Dėvi fraką ir eina šuoliu. (Žiogas.)

Patvirtinti su vaikais charakteristikosžiogo struktūros.

Žiogų kūnas pailgas, galva ovali, tokios pat formos akimis. Galūnės ilgos (ypač užpakalinės) šokinėjančio tipo su labai ilgais šlaunikauliais ir blauzdikauliais.

3. Kūno kultūros minutė:

Pakelkite pečius

Pašok, žiogai!

Šok-šok, šuoli-šok.

Sėdėjome, atsisėdome ir valgėme žolę,

Klausyk tylos

Aukščiau, aukščiau, aukščiau,

Lengvai šokinėkite ant kojų pirštų

Mokytojas užduoda mįslę:

Šiltą dieną, pavasarį, gegužę,

Apie mane žinos visi.

Aš ne musė, ne voras.

Aš dūzgiu! Aš esu May... (Klaida.)

Kaip vadinamos vabalo kūno dalys?

Kur pritvirtintos letenos?(Prie krūtinės.)

Kuo padengtas kūnas?(Kieti sparnai.)

Kas tau ant galvos? (Akys, ausys, burna, ūsai.)

Skaidrūs ploni sparnai apmušalas paslėptas, matomas
jie tik skrenda. Jis taip pavadintas, nes buvo gegužės mėn
jie pasirodo. Ypač daug jų būna vakarais. Jie skrenda žemai
virš žemės ir zuja. Vabalas graužia medžių žievę.

Kaip vienu žodžiu galima pavadinti tuos, kurie pavaizduoti nuotraukose?

Kokia yra pagrindinė visų vabzdžių savybė? (Visi vabzdžiai turi 6 kojas.)

Vaikinai, kam skirti vabzdžiai? (patiekti paukščiams, apdulkinti augalus) Vaikų atsakymai.

Pirštų gimnastika:

Esu linksmas gaidžisPadarykite kumštį, rodomąjį pirštą ir

Aš žinau visus aplinkinius sodus.ištieskite mažąjį pirštą į šonus - „ūsus“,

Sukiosiu po pieveles, perkelti juos.

Ir mano vardas Juju!

4. Didaktinis žaidimas"Kam trūksta" Ir aš patikrinsiu, kas yra dėmesingiausias?

Štai mūsų vabzdžiai, tu užmerki akis, o aš vieną iš jų pašalinu. Turėsite man pasakyti, ką pašalinau, kas dingo?

(žaidimas žaidžiamas 2-3 kartus).

Bet jūs žinote, kad jei vabzdžiai išnyks iš mūsų planetos, išnyks augalai, gyvūnai ir paukščiai. Jie negali egzistuoti vienas be kito. Vabzdžiai yra gamtos dalis. Todėl vabzdžių naikinti negalima, o tik jais rūpintis, mylėti ir saugoti.

5. Didaktinis žaidimas „Vienas – penki“

6. Didaktinis žaidimas „Pavadink maloniai“ (su kamuoliu)

Uodas – uodas

Vabalas – blakė

Bitė – bitė

Ūsai – ūsai

Paws – letenėlės

Galva - galva

Skruzdėlė – skruzdėlytė

Skruzdėlynas – skruzdėlynas

Skristi - skristi

Laumžirgis – laumžirgis

7. Didaktinis žaidimas „Baik sakinį“

Gaidžionis didelis, o boružėlė...(maža).

Gaidžionis turi trumpus sparnus, o laumžirgis... (ilgas).

Vabalas turi storus ūsus, o drugelis… (plonas).

Vikšras ropoja, o drugelis...(skrenda).

Bitės skrenda, o voras...(ropoja).

Žiogas gali šokinėti, bet boružėlė...(ne).

Bitės gyvena aviliuose, o skruzdėlės... (skruzdėlyne).

Drugelis minta gėlių nektaru, o voras... (skraido...).

Puiku, vaikinai, jūs atlikote užduotį.

Žemėje yra daugybė vabzdžių. Ant pilvo jie turi skersines juosteles, panašias į išpjovas. Iš čia kilęs pavadinimas „vabzdžiai“ – nuo ​​žodžio „užkrėsti“. Vabzdžiai yra slogūs: jie valgo viską: žalumynus, maži vabzdžiai. Vabzdžiai yra dideli ir maži. Vieni skraido, kiti šliaužioja ar šokinėja. Gamtoje jie atsiranda tik esant šiltai (pavasaris, vasara). Paukščiai minta vabzdžiais. Tarp vabzdžių yra kenkėjų - žmonių ir gyvūnų ligų nešiotojų; Yra ir naudingų – apdulkina augalus, aprūpina maistu ir žaliavomis (medumi, vašku, šilku).

8. Žaidimas: „Transformacijos“

Pedagogas: Dabar, vaikai, noriu burti: „Vienas, du - dabar aš esu fėja“. Ir aš tave pakeisiu su burtų lazdele vabzdžiuose. Vabzdžių vaikai skraido, šokinėja, plazdėja ir skleidžia būdingus garsus, būdingus uodui („z-z-z“), bitei („z-z-z“), musei („z-z-z“) ir kamanei („z-z-z“). .

Auklėtoja: Ilsėjomės miško proskynoje ir atėjo laikas grįžti į darželį. Tačiau prieš užburdama vaikus, fėja nori iš jų išsiaiškinti, ar gera ar bloga būti vabzdžiu.

9. Pamokos santrauka:

Apie ką mes šiandien kalbėjome klasėje? Kokius vabzdžius pažįsti? Pavadink. ko išmokai? Kas tau patiko?

Surinkite iškirptas nuotraukas ir pavadinkite vabzdį.

(Vaikai prieina prie stalo ir surenka paveikslėlį).

Kokį vabzdį surinkai?

Vaikų atsakymai.


Pamokos tikslai:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  • Idėjų apie išvaizda ir vabzdžių gyvenimo būdą
  • Temos žodyno patikslinimas ir papildymas (vabzdžiai, drugelis, vabalas, žiogas, boružėlė, laumžirgis, sparnai, letenos, ūsai)
  • Bendros sampratos formavimas vabzdžių
  • Tobulinimas gramatinė struktūra kalbėjimas (giminės giminės formavimas ir vartojimas, daugiskaitos daiktavardžiai), sakinių kūrimas su opozicijos reikšme ir sudėtingu jungtuku „nes“
  • Žodžių garsinės skiemeninės analizės įgūdžių tobulinimas

Korekcinis ir vystomasis:

  • Darnios kalbos ugdymas
  • Foneminių reprezentacijų raida
  • Vizualinio dėmesio ugdymas
  • Smulkiosios ir stambiosios motorikos lavinimas
  • Jutimo procesų raida

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  • Bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo įgūdžių formavimas
  • Ugdykite pagarbą gamtai

Leksinė medžiaga:

laumžirgis, žiogas, drugelis, musė, vikšras, uodas, bitė, vapsva, kamanė, vabalas, skruzdėlė, mantis, voras, tarakonas, sraigė, vabzdys, skėriai, erkė, kirminas.

Pamokos eiga:

I. Organizacinis momentas.

II. Pagrindinė dalis.

Šiandien mūsų pamoka, vaikinai, prasidės neįprastai - su pasaka... Toli, toli, už šiltų jūrų, kur žiema niekada nebūna, pasakų karalystėje gyveno maža fėja. Šios mažos karalystės gyventojai buvo gėlės. Gėlės labai mylėjo savo šeimininkę, dovanojo jai savo gėlių nektarą, iš kurio kūrė nepaprastus, malonius stebuklus. Artėjo mažosios fėjos gimtadienis ir gėlės šio įvykio garbei nusprendė mesti kamuolį. Tačiau bėda buvo ta, kad gėlės negalėjo šokti, nes jų šaknys buvo tvirtai įsišaknijusios žemėje. Gėlės savininkui papasakojo apie savo bėdą. Mažoji fėja nusprendė padėti savo mėgstamoms gėlėms. Naktimis ji ruošdavo stebuklingą rasą iš saldžių gėlių žiedadulkių ir su pirmaisiais saulės spinduliais apibarstė visas savo miesto gėles. O, stebuklas! Iš žiedų plazdėjo drugeliai, tokie panašūs į neregėto grožio ryškias gėles, kad buvo neįmanoma jų atskirti. Vaikai lygina drugelius su gėlėmis (gražus, lengvas, grakštus). Pamatę šį stebuklą, likę gėlių miestelio gyventojai išskubėjo į šventę – mažosios fėjos gimtadienį. Pabandykite sužinoti, kas atvyko į šventę, pasitelkę muziką. Vaikai spėja, kad šventei atskrido kamanės, pašoko žiogai ir pan. Kaip galime vienu žodžiu pavadinti visus fėjos svečius? (vabzdžiai) Pažinkime juos geriau.

Skraidantys vabzdžiai turi sparnus, kojas ir įgėlimą. Drugeliai, laumžirgiai, vabalai ir bitės turi keturis sparnus, musės ir uodai – du. Uodai, musės, bitės ir kai kurie kiti vabzdžiai skrisdami skleidžia girgždančius, dūzgiančius ar dūzgiančius garsus. Jų tonas priklauso nuo sparnų plakimo dažnio: kuo dažniau plasnoja, tuo skamba smulkesnis garsas. Taip uodai plonai girgžda ir plaka sparnais iki tūkstančio kartų per sekundę; kamanės niūniuoja boso balsu ir suplaka sparnais du šimtus keturiasdešimt kartų per sekundę; drugeliai skrenda tyliai, padarydami tik penkis–devynis smūgius.

Laumžirgiai, drugeliai ir bitės minta nektaru, kurį traukia iš žiedų savo snapeliu. Laukinės bitės formuoja avilius tuščiaviduriuose medžiuose ir ten deda medų.

Uodai - kraujasiurbiai vabzdžiai, skraido daugiausia sutemus. Musės ropoja per visas nešvarias vietas ir ant letenų nešioja daug bakterijų. Jiems neturėtų būti leista sėdėti ant maisto.

Yra ir neskraidančių vabzdžių: žolėje šokinėja amūrai; skruzdėlės formuoja skruzdėlynus.

Vikšrai yra miško kenkėjai ir gyvena ant medžių.

Vabzdžiai yra labai naudingi: žmonės skruzdžių rūgšties gauna iš skruzdžių ir naudoja ją vaistams ruošti; Bičių medų, kuriame yra daug naudingų medžiagų, mėgsta suaugusieji ir vaikai.

Skraidantys vabzdžiai, skrendantys nuo gėlės prie gėlės, nešioja žiedadulkes ant užpakalinių kojų ir taip prisideda prie augalų dauginimosi.

Ir galiausiai, vabzdžiai yra paukščių maistas, o tokių paukščių kaip lakštingalos ir kregždės negalėjo egzistuoti, nes jie minta tik skraidančiais vabzdžiais, o kiekvienas jų per vasarą sugauna iki milijono įvairiausių midijų.

Kalbos žaidimas lauke "Laumžirgis"(judesių improvizacija)

Laumžirgis, laumžirgis,
Smaragdinės akys
Greitai išskleiskite sparnus,
Greitai skriskite aplink mūsų ratą!

Leksiko-gramatiniai žaidimai ir pratimai

„Pavadink vabzdžius“

Žodyno suaktyvinimas tema „Vabzdžiai“

"Clapperboard"
Suplokite rankomis, jei išgirsite, kad pavadinu vabzdį.

"Pasirink žodį"
Veiksmažodžių pasirinkimas žodžiui vabzdžiai: skristi, plazdėti, šliaužti, šokinėti, čiulpti, kąsti, gelti, rinkti, gerti, zvimbti, skambėti, zvimbti, vargti, kenkti, padėti, skristi, slėptis, užmigti, pabusti, šliaužti išeiti, dirbti, nešti.

"Kas kaip juda"
Kompiliacija sudėtingi sakiniai su opozicijos reikšme.

Skruzdėlė ropoja, o drugelis...
Vikšras ropoja, o žiogas...
Drugelis skrenda, o sraigė...
Vabalas ropoja, o laumžirgis...
Vapsva skrenda, o kirminas...
Sraigė ropoja, o laumžirgis...
Voras ropoja, o bitė...
Žiogas šokinėja, o uodas...
Tarakonas ropoja, o laumžirgis...
Drugelis sklando, o musė...

"4-asis ratas"
Sudėtingų jungtukų vartojimas „nes“

Kamanė, bitė, vapsva, lapė.
Skruzdė, musė, bokštas, bitė.
Laumžirgis, vabalas, vikšras, šuo.
Uodas, žiogas, drugelis, voverė.

"Milžiniški vabzdžiai"
Didinamosios konotacijos žodžių vartojimas.

Tai ne voras, o voras.
Tai ne vabalas, o vabzdys.
Tai ne skruzdėlė, o skruzdėlės.
Tai ne uodas, o uodas.
Tai ne kirminas, o panašus į kirminą.
Tai ne kamanė, o kamanė.
Tai ne klaida, o klaida.
Tai ne tarakonas, o kuoja.

„Ką aš mačiau»
Daugiskaitos daiktavardžių giminės pavartojimas. Vaikas paima žaislinį vabzdį iš proskynos ir sako...

Tai vabalas. Mačiau daug klaidų.
Tai voras. Mačiau daug vorų.

« Padalinkite žodį į skiemenis"
Atidžiai klausykite ir nežiovaukite, kiek skiemenų man pasakote.

« Surinkite paveikslėlį»
Sulankstomi galvosūkiai.

"Atspėk, ką aš noriu pavadinti"
Klausos dėmesio, žodžių skiemeninės sandaros ugdymas.

Mel-mel-mel, aš tai pavadinsiu...
Sa-sa-sa, skambinu...
Mar-mar-mar, aš tai vadinu uodu.
La-la-la, skambinu...

Vaikinai, kas atėjo į gimtadienio fėjų balių? Teisingai, vabzdžiai. Visi svečiai gimtadienio mergaitei įteikė dovanas (planšetėje išskirkite paveikslėlius pagal garsumą-kurtumą ir kietumą-minkštumą)

III. Pamokos santrauka.

Apžvalginė pamoka tema „Vabzdžiai“ vyresnioji grupė atnaujinta: 2014 m. gegužės 14 d.: Oksana Šilova

Rajono valstybinė našlaičių ir be tėvų globos likusių vaikų ugdymo įstaiga, „Našlaičių namai su. Černigovka“

Vyresnioji grupė, Mokytoja - Čeliadina Svetlana Vladimirovna

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias šia tema "Vabzdžiai"

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  • Žodyno suaktyvinimas tema "vabzdžiai" , įtvirtinti ir plėsti idėjas apie vabzdžius ir jiems būdingus požymius;
  • Sudaryti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis; derinti daiktavardžius su skaitvardžiais;
  • Toliau mokykite įminti mįsles ir pagrįskite savo atsakymą.

Korekcinis ir vystomasis:

  • Lavinti nuoseklią kalbą, kalbos klausą, regimąją atmintį, dėmesį;
  • Lavinti smulkiąją pirštų motoriką;

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  • Ugdykite meilę ir pagarbą gamtai ir naudingiems vabzdžiams.

Įranga:

  • Temos nuotraukos su vabzdžiais: laumžirgis, bitė, skruzdė, drugelis, boružėlė, vabalas, rutulys, iškirpti paveikslėliai.

Preliminarus darbas:

  • Pokalbis, žiūrint nuotraukas iš serijos "Vabzdžiai" ;
  • Eilėraščių apie vabzdžius skaitymas, mįslių spėjimas, vabzdžių piešiniai, pirštukų žaidimų mokymasis;
  • Žiūrėti pristatymus apie vabzdžius;
  • Vabzdžių stebėjimas gamtoje.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis punktas:

  • Įvardykite metų laikus, pradedant žiema.
  • Koks dabar metų laikas?
  • Įvardink tris pavasario mėnesius?
  • Koks dabar mėnuo?
  • Koks sezonas ateina po pavasario?

2. Teminis pokalbis apie vabzdžius:

Mokytojas skaito mįsles, vaikai spėlioja, susiranda paveikslėlį ir padeda jį ant magnetinės lentos.

* Ji turi keturis sparnus,
Kūnas plonas, kaip strėlė.
Ir didelės, didelės akys
Jie ją vadina... (laumžirgis).

Pedagogas:

Kaip atspėjote, kad tai laumžirgis, kokie žodžiai padėjo rasti atsakymą?

* Geria kvapnių gėlių sultis,
Duoda mums ir vaško, ir medaus.
Ji maloni visiems
O jos vardas... (bitė).

Pedagogas:

Kokie žodžiai padėjo atspėti, kad tai bitė?

* Jis tikras darbuotojas
Labai, labai sunkiai dirbantis.
Po pušimi tankiame miške
Stato namą iš adatų (skruzdėlė).

Pedagogas:

Kokie žodžiai padėjo atspėti, kad tai skruzdėlė?

Skruzdėlės yra naudingi vabzdžiai. Jie turi galvą, krūtinę, pilvą ir tris poras kojų. Jie labai maži ir labai darbštūs.

Jie vadinami "miško tvarkdariai" . Per vieną dieną jie sunaikina daugybę kenksmingų vabzdžių. Skruzdėlės gyvena skruzdėlynuose. Skruzdėlynus reikia saugoti ir saugoti!

* Ji šviesi, graži,
Grakštus, lengvasparnis.
Ji atrodo kaip gėlė
Ir mėgsta gerti gėlių sultis (drugelis).

Pedagogas:

Kokie žodžiai tau pasakė, kad tai drugelis?

Daugiausia drugelių atsiranda gegužės ir birželio mėnesiais. Gegužės mėnesį virš sodo pradeda skraidyti balti drugeliai su juodomis dėmėmis ant sparnų. Skrisdamas nuo lapo prie lapo, drugelis ant jų deda kiaušinėlius, iš kurių išlenda vikšrai. Kai vikšras prisisotina, jis susivynioja į lipnų tinklą ir tampa kokonu arba lėliuke. Kokono viduje vyksta darbas – riebaus vikšro pavertimas gražiu drugeliu.

Drugeliai tupia ant gėlių ir minta jų nektaru, pasiekdami jį savo snukiu.

* Ji brangesnė už visas klaidas,
Nugara raudona.
Ir ant jo yra apskritimai
Maži juodi taškeliai. (Boružė).

Pedagogas:

O kokie žodžiai šioje mįslėje leido suprasti, kad tai buvo boružėlė?


Smuikininkas gyvena pievoje,
Jis vilki fraką ir vaikšto šuoliu. (Žiogas.)

Su vaikais išsiaiškinami būdingi žiogo sandaros bruožai.

Žiogų kūnas pailgas, galva ovali, tokios pat formos akimis. Galūnės ilgos (ypač galinės)šokinėjimo tipas su labai ilgomis šlaunimis ir blauzdomis.

3. Kūno kultūros minutė:

Pakelkite pečius
Pašok, žiogai!
Šok-šok, šokini-šok.
Sėdėjome, atsisėdome ir valgėme žolę,

Klausyk tylos
Aukščiau, aukščiau, aukščiau,
Lengvai šokinėkite ant kojų pirštų
Mokytojas užduoda mįslę:

Šiltą dieną, pavasarį, gegužę,
Apie mane žinos visi.
Aš ne musė, ne voras.
Aš dūzgiu! aš May... (Klaida.)

Kaip vadinamos vabalo kūno dalys?

Kur pritvirtintos letenos? (Prie krūtinės.)

Kuo padengtas kūnas? (Kieti sparnai.)

Kas tau ant galvos? (Akys, ausys, burna, ūsai.)

Skaidrūs ploni gaidžio sparneliai yra paslėpti ir matomi

jie tik skrenda. Jis taip pavadintas, nes buvo gegužės mėn

jie pasirodo. Ypač daug jų būna vakarais. Jie skrenda žemai

virš žemės ir zvimbi. Vabalas graužia medžių žievę.

Kaip vienu žodžiu galima pavadinti tuos, kurie pavaizduoti nuotraukose?

Kokia yra pagrindinė visų vabzdžių savybė? (Visi vabzdžiai turi 6 kojas.)

Vaikinai, kam skirti vabzdžiai? (tarnauti kaip maistas paukščiams, apdulkinamiems augalams) Vaikų atsakymai.

Pirštų gimnastika:

Esu linksmas gaidelis, sugniaužk kumštį, rodomąjį pirštą ir

Aš žinau visus aplinkinius sodus. ištieskite mažąjį pirštą į šonus - "ūsai" ,

Suku ratu virš vejos, jas kilnoju.

Ir mano vardas Juju!

4. Didaktinis žaidimas "Kam trūksta" Ir aš patikrinsiu, kas yra dėmesingiausias?

Štai mūsų vabzdžiai, tu užmerki akis, o aš vieną iš jų pašalinu. Turėsite man pasakyti, ką pašalinau, kas dingo?

(žaidimas žaidžiamas 2-3 kartus).

Bet jūs žinote, kad jei vabzdžiai išnyks iš mūsų planetos, išnyks augalai, gyvūnai ir paukščiai. Jie negali egzistuoti vienas be kito. Vabzdžiai yra gamtos dalis. Todėl vabzdžių naikinti negalima, o tik jais rūpintis, mylėti ir saugoti.

5. Didaktinis žaidimas "Vienas - penki"

Auklėtojas

vienas uodas
viena vapsva
vienas vabalas
viena bitė

vienas laumžirgis
vienas žiogas
viena skruzdėlė
viena musė

vienas drugelio vaikai
penki uodai
penkios vapsvos
penki vabalai

penkios bitės
penki laumžirgiai
penki amūrai
penkios skruzdėlės

penkios musės
penki drugeliai

6. Didaktinis žaidimas „Paskambink man maloniai“ (su kamuoliu)

Uodas – uodas
Vabalas – blakė
Bitė – bitė
Ūsai – ūsai

Paws – letenėlės
Galva - galva
Skruzdėlė – skruzdėlytė
Skruzdėlynas – skruzdėlynas

Skristi - skristi

Laumžirgis – laumžirgis

7. Didaktinis žaidimas "Baik sakinį"

Gaidytė didelė, o boružėlė... (mažas).

Gaidys turi trumpus sparnus, o laumžirgis... (ilgai).

Vabalas turi storus ūsus, o drugelis... (plonas).

Vikšras ropoja, o drugelis... (skrenda).

Bitės skrenda, o voras... (nuskaito).

Žiogas gali šokinėti, o boružėlė... (Ne).

Bitės gyvena aviliuose, o skruzdėlės... (skruzdėlyne).

Drugelis minta gėlių nektaru, o voras... (skrenda...).

Puiku, vaikinai, jūs atlikote užduotį.

Žemėje yra daugybė vabzdžių. Ant pilvo jie turi skersines juosteles, panašias į įpjovas. Iš čia ir kilęs pavadinimas "vabzdžiai" - nuo žodžio "įpjova" . Vabzdžiai yra rijuoliai: jie valgo viską: žalumynus, mažus vabzdžius. Vabzdžiai yra dideli ir maži. Vieni skraido, kiti šliaužioja ar šokinėja. Gamtoje jie atsiranda tik tada, kai šilta (pavasaris Vasara). Paukščiai minta vabzdžiais. Tarp vabzdžių yra kenkėjų – žmonių ir gyvūnų ligų nešiotojų; Yra ir naudingų – apdulkina augalus, aprūpina maistu ir žaliavomis (medus, vaškas, šilkas).

8. Žaidimas: "Transformacijos"

Pedagogas: Dabar, vaikai, noriu padaryti magiją: „Vienas, du – dabar aš esu fėja“ . Ir aš burtų lazdele paversiu jus vabzdžiais. Vabzdžių vaikai skraido, šokinėja, plazdėja, skleidžia uodui būdingus garsus ("z-z-z" ) , bitė ("w-w-w" ) , skristi ("z-z-z" ) , kamanė ("w-w-w" ) .

Auklėtoja: Ilsėjomės miško proskynoje ir atėjo laikas grįžti į darželį. Tačiau prieš užburdama vaikus, fėja nori iš jų išsiaiškinti, ar gera ar bloga būti vabzdžiu.

9. Pamokos santrauka:

Apie ką mes šiandien kalbėjome klasėje? Kokius vabzdžius pažįsti? Pavadink. Kokių naujų dalykų išmokote?

Surinkite iškirptas nuotraukas ir pavadinkite vabzdį.

(Vaikai prieina prie stalo ir surenka nuotrauką).

Kokį vabzdį surinkai?

Projekto dalyviai:

    Parengiamosios grupės mokiniai

    Ikimokyklinio ugdymo pedagogai

    Tėvai

    Muzikinis vadovas

    Biologijos mokytojas

Temos aktualumas:

IN ikimokyklinio amžiaus vaikai aktyviai mokosi pasaulis. Juos labai žavi viskas, kas vyksta aplinkui. Jie nuolat užduoda klausimus: kas tai yra? Kuris? Kam? Kodėl? apie vabzdžius, drugelius, skruzdėles ir pabandykite patys rasti atsakymą juos tyrinėdami ir rinkdami.

Ikimokyklinukų dalyvavimas projekte padės jiems susidaryti supratimą apie vabzdžius, jų naudą ar žalą; ugdyti kūrybinius gebėjimus ir paieškos bei tiriamąją veiklą.

Projekto tikslas:

    formuoti vaikams bendras idėjas apie vabzdžių struktūrą ir įvairovę.

Projekto tikslai:

    Plėsti ir sisteminti vaikų žinias apie vabzdžius, jų sandarą, buveines ir būdingus požymius;

    Ugdykite gebėjimą daryti išvadas nustatant priežastinį ryšį tiriamieji ryšiai tarp gyvosios gamtos objektų;

    Rūpestingo požiūrio į gamtą ugdymas.

    ugdyti emocinį reagavimą;

    ugdyti bendravimo įgūdžius;

    kurti įgūdžius tiriamoji veikla;

    įtvirtinti idėją, kad gamtoje nėra „nereikalingų“ būtybių, viskas joje tikslinga, viskas puikiai subalansuota: mūsų požiūriu kenksmingi vabzdžiai yra maistas paukščiams ir kai kuriems gyvūnams, kurie, savo ruožtu, taip pat vaidina svarbų vaidmenį planetų evoliucijoje.

    kūrybinių gebėjimų, kalbos, mąstymo ugdymas.

Projekto tipas: grupė (kolektyvas).

Trukmė: vidurio laikotarpio (birželio-rugpjūčio mėn.).

Projekto tipas: informacija ir tyrimai.

Tikėtinas rezultatas:

    Suformuota vaikų žinių bazė apie vabzdžių pasaulį.

    Susidomėjimo vabzdžiais formavimas ir jų priežiūra.

    Formuoti idėją apie ryšį tarp žmogaus veiklos ir aplinką, įskaitant vabzdžius

    Gebėjimo samprotauti ir stebėti ugdymas.

    Vaikų kalbos raida, aktyvus žodynas.

    Vaikų susidomėjimo eksperimentine veikla formavimas.

Projekto įgyvendinimo etapai:

1. Parengiamasis (organizacinis) etapas:

    Projekto temos nustatymas;

    Tikslų formulavimas ir užduočių apibrėžimas;

    Tikslų ir uždavinių aptarimas su mokytojais, vaikais, tėvais.

    Medžiagos projekto tema parinkimas (vaizdinės medžiagos parinkimas: foto ir video medžiaga, multimedijos pristatymai, teminiai paveikslai ir iliustracijos apie vabzdžius, žaislus; grožinės ir enciklopedinės literatūros parinkimas, išankstinis pasakojimų, eilėraščių, mįslių skaitymas projekto tema, ir tt medžiagos gamybinei ir edukacinei veiklai organizuoti: medžiaga žurnalų gamybai, naminės knygos projekto tema; kūrybiniai darbai projekto tema (paveikslėliai, trafaretai, dažai, molis, plastilinas) ir kt.).

    Pagrindinio projekto etapo plano sudarymas

2. Pagrindinis etapas:

Planuojama veikla švietimo sritys:

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas

    Saugaus elgesio gamtoje pagrindų formavimas: pokalbiai su vaikais temomis: „Vapsvos ir bitės“, „Laikykis nuo vikšrų“, „Gyvenimo pavojai“, „Elgesio taisyklės susitikus pavojingų vabzdžių“, „Kodėl negalite gaudyti drugelių“;

    Rūpestingo požiūrio į gamtą puoselėjimas: OOD „Kelionė į vabzdžių karalystę“

    Istorijų apie vabzdžius rašymas.

    Pasakos „Laumžirgis ir skruzdėlė“ dramatizacija.

    Logoritminė mankšta „Draugiškos skruzdėlės“ (su muzikiniu pritarimu).

Kognityvinė raida

    Didaktiniai žaidimai: „Suskaičiuok boružėlės taškus“, „Drugelis ir gėlė“, „Nesąmonė“, „Surask keistą“, „Drugelis“, „Sulenk paveikslėlį“, „Dalis - visa“, „Kortų viktorina“ , „Labirintas „Draugai“ skuba į voro gimtadienį“, „Surask 10 skirtumų“, „Vabzdžių loterija“;

    Žiūrėti vaizdo įrašus - nuotraukas, multimedijos pristatymus, iliustracijas temomis „Vabzdžiai“, „Vabzdžių sandara ir raida“;

    Ekskursija į mokyklą į biologijos kabinetą;

    Susipažinti rūšių įvairovė vabzdžiai (struktūra, buveinė, gyvenimo veikla ir kt.);

    Stebėti vabzdžius svetainėje darželis;

    K. Čukovskio animacinio filmo „Cokotukha Fly“ peržiūra ir aptarimas;

    Konstrukcija (origami „Drugelis“, „Žiogas“, „Blakė“)

    OOD "Vabzdžiai";

    Mažų knygelių kūrimas;

    Iliustracijų tema: „Vabzdžiai“ nagrinėjimas, edukacinės informacijos apie kiekvieną vabzdžių skaitymas, lavinamųjų užduočių vykdymas, edukacinių užsiėmimų vykdymas (Didaktinė medžiaga „Vabzdžiai 1“, „Vabzdžiai 2“ Svetlana Vokhrintseva, leidykla „Fantazijų žemė“);

    KVN „Paslaptingas vabzdžių pasaulis“ vedimas.

Kalbos raida

    Didaktiniai žaidimai: „Kas yra, kas ne“, „Kaip juda vabzdžiai“, „Ką valgo vabzdžiai“; „Pavadinkite vabzdį pagal aprašymą“;

    Mokymasis eilėraščių, mįslių, liežuvio griežimo, patarlių, dainų, smulkmenų apie vabzdžius;

    Rašyti aprašomąsias mįsles apie vabzdžius;

    Eilėraščių, pasakojimų, eilėraščių, eilėraščių apie vabzdžius skaitymas;

    OOD „O, tie drugeliai“;

    OOD „Drugelis“;

    Eilėraščių ir pasakų apie vabzdžius rašymas.

    Skaitymo darbai:

K. Čukovskis „Netvarkinga musė“, „Tarakonas“,

D. Maminas-Sibiryakas „Pasaka apie Komarą Komarovičių – ilgą nosį ir gauruotą Mišą – trumpą uodegą“,

V. Zotovas iš knygos „Miško mozaika“, I. Krylovo pasakėčia „Laumžirgis ir skruzdėlė“

Meninis ir estetinis vystymasis

    OOD piešimui „Daugiaspalviai drugeliai“;

    OOD apie modeliavimą „Drugelis ant lapo“;

    OOD už aplikaciją „Drugeliai skraido, drugeliai plevėsuoja...“;

    Piešimas iš trafareto;

    Piešinių konkursas „Drugeliai“ ant asfalto;

    Gaminti popierinius drugelius ir jais puošti gėlyną;

    Vaikų knygų dizainas;

    Dainuoti dainas ir dainas apie vabzdžius;

    Išmokti šokį „Plaikstančios gėlės“;

    Muzikinių kūrinių apie vabzdžius klausymas: N. Rimskio-Korsakovo „Kamanės skrydis“;

Fizinis vystymasis

    Pirštų žaidimai „Bitės“, „Sraigė“, „Avilys“, „Šimtakojis“, Boružėlė“, „Firefly-worm“, „Drugelis“;

    Žaidimas lauke „Medus ir bitės“, „Voras ir musės“;

    Artikuliacinė gimnastika „Vapsva“;

    Gimnastika akims „Laumžirgis“;

    Atsipalaidavimas prie gamtos garsų;

    Kūno kultūros pamoka „Šimtakojis“;

    Transformacijos žaidimas „Jei tu būtum drugelis“;

    Įkrovimas už liežuvį „Gėlės ir vabzdžiai“, „Vasaros pasivaikščiojimas“;

    Eilėraščiai su judesiais „Pasivaikščiojimas“

Darbas su tėvais

    Įdėkite projekto temą ir tikslus į tėvų kampelį.

    Įtraukti tėvelius į dalykinės-erdvinės aplinkos kūrimą grupėje (knygos, paveikslėliai, eilėraščiai, mįslės apie vabzdžius).

    Informacinio stendo projektavimas.

    Konsultacijų vedimas šiomis temomis:

    • „Kaip su vaikais namuose mokyti poezijos“;

      „Papasakok man apie vabzdžius“;

      „Su vaiku lauke“.

    Vaikų paruošimas II visos Rusijos taikomosios kūrybos konkursui „Mano drugelis yra gražuolė“.

    Dalyvavimas baigiamojo renginio muzikos salės dekoravime: KVN „Paslaptingas vabzdžių pasaulis“.

    Vaikų paruošimas baigiamajam renginiui (mokymasis eilėraščių, dainelių, smulkmenų; emblemų, pažymėjimų gamyba).

    Bendra tėvų ir vaikų kūryba: kūdikių knygelių kūrimas, rankdarbiai; rašyti pasakas ir eilėraščius.

    Stebėti vabzdžius šeimos pasivaikščiojimų metu.

    Albumo dizainas " Nuostabus pasaulis vabzdžiai“.

    Aplanko dizainas - vertimai „Liežuvio raizgytojai, liežuvio vingiai, pirštų žaidimai, eilėraščiai kalbai lavinti“ tema: „Vabzdžiai“.

3. Galutinis etapas (projekto veiklos rezultatai).

Produktas projekto veikla:

    Šeimos amatai iš įvairios medžiagos projekto tema.

    Mažos knygelės su mįslėmis, pasakomis, eilėraščiais, liežuviais.

    Albumas „Nuostabusis vabzdžių pasaulis“.

    Multimedijos pristatymas.

    Dalyvavimas II visos Rusijos taikomosios kūrybos konkurse „Mano drugelis yra gražuolė“.

    Baigiamasis renginys: KVN „Paslaptingas vabzdžių pasaulis“ (pateikiamas priede).

Projekto pristatymas:

    Baigiamasis renginys: KVN „Paslaptingas vabzdžių pasaulis“ (pateikiamas priede) su II nugalėtojų, prizininkų ir dalyvių darbų pristatymu Visos Rusijos varžybos taikomoji dailė „Mano drugelis – gražuolė.

    Projekto pristatymas prie pedagoginio projekto.

Projekto išvados:

    Šio projekto įgyvendinimas išmokė ikimokyklinukus lyginti, analizuoti, daryti išvadas.

    Vaikai pirko nauja patirtis paieškos ir tyrimų veikla.

    Dirbdami su projektu ikimokyklinukai žiūrėjo į vabzdžius, tyrinėjo jų struktūrą, vystymąsi ir savybes. Jie susipažino su paslaptingu vabzdžių pasauliu.

    Remiantis projekto rezultatais, paaiškėjo, kad:

    • Ikimokyklinukai praplėtė žinias apie vabzdžių išvaizdą, sandarą, įvairovę, jų įpročius ir buveines;

      Vaikams kilo noras stebėti vabzdžius, jais grožėtis ir pan.;

      Ikimokyklinukai turi norą savarankiškai užsiimti kūrybine veikla.

    Remdamiesi atliktais tyrimais, vaikai priėjo prie išvados: vabzdžius reikia saugoti ir gydyti atsargiai. Atlikto darbo dėka mūsų vaikai gali sąmoningai atsakyti į klausimą, kodėl reikia rūpintis vabzdžiais.

    Įgyvendindami projektą vaikai susipažino su pasakojimais, mokėsi eilėraščių ir dainelių, pagal paveikslėlius kūrė savo pasakojimus, kurių dėka praturtino savo leksika, kurią jie aktyviai naudoja kasdieniame gyvenime.

    Žaidimo metu vaikai lavino atmintį, loginį mąstymą, kalbą, dėmesį, ugdė draugiškumo jausmą, pagarbą partneriams ir varžovams.

    Pastebėta tendencija, kad tėvai aktyviai dalyvauja įgyvendinant projektą ir domisi procesu.

BIBLIOGRAFIJA

    Belaya K.Yu., Ikimokyklinio amžiaus vaikų saugos pagrindų formavimas. Vadovas mokytojams ikimokyklinės įstaigos ir tėvai. - M.: MOZAIKA-SINTEZĖ, 2011. - 64 p.

    Bondarenko T.M. Aplinkosauginė veikla 6-7 metų vaikams. - Voronežas: TC „Mokytojas“, 2002 m.

    Volchkova V.N., Stepanova N.V., Klasės pastabos in vyresnioji grupė darželis. Ekologija. - Voronežas: TC „Mokytojas“, 2005 m.

    Veraksa N.E., Darbas su projektais darželyje // Šiuolaikinis ikimokyklinis ugdymas - 2008. - Nr. 5

    Voronkevičius O.A., „Sveiki atvykę į ekologiją“ - moderni technologija ikimokyklinukų aplinkosauginis ugdymas//Ikimokyklinė pedagogika.-2006.-Nr

    Žurnalas" Ikimokyklinio ugdymo mokytoja" - M.: Prekybos centras "Sphere", 2015. - Nr. 9.

    Kaushkal O.N., Holistinio pasaulio vaizdo formavimas. Kognityvinė-informacinė dalis, žaidimų technologijos. Mokyklos parengiamoji grupė. Mokomasis ir metodinis vadovas. - M.: Pedagoginio ugdymo centras, 2015. - 192 p.

    Kaushkal O.N., Holistinio pasaulio vaizdo formavimas. Kognityvinė-informacinė dalis, žaidimų technologijos. Vidurinė grupė. Mokomasis ir metodinis vadovas. - M.: Pedagoginio ugdymo centras, 2015. - 128 p.

    Kaushkal O.N., Holistinio pasaulio vaizdo formavimas. Kognityvinė-informacinė dalis, žaidimų technologijos. Vyresnioji grupė. Mokomasis ir metodinis vadovas. - M.: Pedagoginio ugdymo centras, 2015. - 144 p.

    Kozina I.V., Leksikos temos apie ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raidą. Parengiamoji grupė. įrankių rinkinys. - M., Mokytojų rengimo centras, 2015. - 176 p.

    Nuo gimimo iki mokyklos. Apytikslis bendrojo ugdymo programa ikimokyklinis ugdymas/ Red. N. E. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasiljeva. - M.: MOSAIKA-SINTEZĖ, 2014. - 368 p.

    Pavlova L.Yu., Didaktinių žaidimų kolekcija, skirta susipažinti su išoriniu pasauliu: Klasėms su 4–7 metų vaikais. - M.: MOZAIKA-SINTEZĖ, 2014. - 80 p.

    Plešakovas A.A., Milžinas proskynoje arba pirmosios aplinkos etikos pamokos. - M.: Švietimas, 2008 m

    Ryžova N., Apie aplinkosauginio ugdymo programas ikimokyklinukams // Ikimokyklinis ugdymas.-2004.-Nr

    Ryžova N., Ekologinės pasakos: Darbui su ikimokyklinio amžiaus vaikais//Ikimokyklinis ugdymas.-2008.- (Rugsėjo pirmosios biblioteka).

    Ryžova N., Blokas „Aš ir gamta“ („Namas po mėlynu stogu“)//Ikimokyklinis ugdymas.-2004.-Nr. 11; Nr.12.- (Dirbame pagal programą „Mūsų namai – gamta“).

    Aplinkosaugos projektai su vaikais - realybė ir pasaka vienoje erdvėje//Ikimokyklinis ugdymas.-2004.-Nr. 12 2.

    Ekologiniai žaidimai Natalija Ryžova//Ikimokyklinis ugdymas.-2008.-Nr. 19. Nr. 23; 2009.-Nr. 5; Nr. 8.

TAIKYMAS

KVN „Paslaptingas vabzdžių pasaulis“

Įtvirtinti vaikų žinias apie vabzdžių išvaizdą, įpročius, buveines ir priežiūrą. Sukurkite linksmą ir džiugią nuotaiką.

Išmok analizuoti, nustatyti paprastus priežasties-pasekmės ryšius, daryti apibendrinimus, atsakyti į klausimus, aktyvinti atmintį.

Tobulėti kūrybinė veikla, vaizduotė, loginis mąstymas, kalba.

Ugdykite rūpestingą požiūrį į vabzdžius, norą juos stebėti, saugoti, grožėtis. Ugdykite draugiškumo jausmą ir pagarbą partneriams bei varžovams.

Įranga:

muzikinis akompanimentas: balalaika, Andrejaus Varlamovo muzikos garso įrašas pagal Boriso Zakhoderio žodžius „Drugelių daina“; didaktiniai žaidimai: „Ketvirtasis nelyginis“, „Sulenk vabzdį iš dalių“ (iškirpti paveikslėliai); scenografija: KVN pavadinimas, vabzdžių nuotraukos; emblemos, diplomai, 4 lankai, 12 kėglių kiekvienai komandai, meškerė, tinklas, gėlės; popieriniai drugeliai o laumžirgiai pririšti balionai, pripūstas helio; Maša ir Miša – animacinio filmo „Maša ir lokys“ personažai.

Vaikai į salę patenka skambant A. Varlamovo muzikai iš dainos „Drugelių daina“.

Pedagogas: Laba diena, mieli vaikai ir gerbiami suaugusieji. Džiaugiuosi matydamas jus mūsų šventėje. Šiandien surengsime KVN „Paslaptingas vabzdžių pasaulis“. Bet ar pažįstate vabzdžius, parodys jūsų atsakymai į klausimus. Kompetentinga žiuri įvertins jūsų atsakymus. Žaidys dvi komandos: Žiogų komanda ir Drugeliai.

Man patinka klajoti

Per žalią šalį.

Susirask draugų čia

Man tai tikrai patinka.

Toje šalyje yra malonė,

Nuostabi šviesa.

Išsiaiškinkime:

Kokia čia pagrindinė paslaptis?

Pedagogas: O dabar aš kviečiu komandas pasveikinti vieni kitus.

Linkėjimai nuo komandų kapitonų:

"Drugeliai"

Kad „Žiogai“ galėtų su mumis kovoti,

Jiems reikia sunkiai dirbti.

"Žiogai"

Mūsų laukia sėkmė,

„Žiogai“ yra protingesni už visus kitus.

Pedagogas: O dabar – komandos kapitonų konkursas.

„Drugeliai“, klausimai jūsų kapitonui:

a) Vyrai atėjo į mišką be kirvių,

Jie trobelę nukirto, bet be kampų. (Skruzdėlės)

b) Ne gyvūnas, ne paukštis, o nosis kaip mezgimo adata. (uodas)

„Žiogai“, klausimai jūsų kapitonui:

a) Jis skraido visą dieną,

Visiems nusibosta. (Skristi)

b) ne varikliai, o triukšmas,
Jie ne pilotai, bet skraido,
Ne gyvates, o įgėlimus. (bitės)

Pedagogas:

Dabar sušilkime. Aš perskaičiau jums ištraukas iš K. I. Chukovskio kūrinio „Tsokotukha Fly“, ir jūs turite papildyti arba užbaigti sakinį.

Užduotys komandai „Žiogai“

a) Nuėjau... į turgų ir nusipirkau samovarą.

B) Ateik...pavaišinsiu arbata!

B) Jie atėjo pas mus...

Jie atnešė jai batus.

D) Atvyko į Muchą

Močiutė –…

Užduotys drugelių komandai

a) Staiga kažkoks senukas...

b) Staiga iš kažkur atskrenda

Mažas….

B) Jie atbėgo...

Buvo uždegtos šviesos.

Bėk taku.

Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai! Matau, kad esate gerai susipažinęs su poeto K.I. Čukovskis. Mūsų grupėje taip pat yra trokštantis poetas. Dabar jis skaitys savo eilėraštį.

Vaikas skaito eilėraštį „Plaukstantis debesis“.

Pedagogas: Mūsų grupėje taip pat yra mažų menininkų.

(Knygos pristatymas - mažyliai „Plaikstančios gėlės“).

Pedagogas: Taip pat mūsų grupės vaikai dalyvavo II visos Rusijos taikomosios kūrybos konkurse „Mano drugelis yra gražuolė“.

(II visos Rusijos taikomosios kūrybos konkurso „Mano drugelis yra gražuolė“ nugalėtojų, prizininkų ir dalyvių darbų pristatymas.)

Muzikinė pauzė.

Vaikai atlieka Boriso Zakhoderio dainą „Drugelio daina“, muziką Andrejus Varlamovas.

Drugelio daina

Oi kaip lengva
Kandžių gyvenimas!
Lengvesnis už plunksną
Ir vėjas!
Dibi-dibi-da!
Dibi-dibi-da!

Mes neatsidūstame
Nenusiminkime,
Plaukkime kartu
Ir mes dainuojame:
Dibi-dibi-da!
Dibi-dibi-da!

Mūsų daina
Taip trumpai
Bet ji
Pilna prasmės
Dibi-dibi-da!
Dibi-dibi-da!

Taigi nedūsėk
Nenusiminkite
Suplakti kartu
Ir giedoti:
Dibi-dibi-da!
Dibi-dibi-da!

Pedagogas:

Dabar kiekviena komanda užduos mįsles savo priešininkams.

"Drugeliai"

Šurmuliuojasi, laksto.

Dirbantys žmonės

Jis visą dieną užsiėmęs,

Jis kuria savo miestą.

(Skruzdėlės)

Namų šeimininkė

Skrenda virš vejos

šurmuliuos dėl gėlės -

Jis pasidalins medumi.

Drabužių nesiuva

Bet audinys visada audžia.

Pedagogas:

Klausimas žiūrovams:

Ar voras yra vabzdys? (Ne. Vabzdžiai turi šešias kojas, bet vorai turi aštuonias)

"Žiogai"

Jis žalias, judrus,

Visiškai nedygliuotas

Visą dieną pievoje čiulba,

Jis nori mus nustebinti daina.

(Žiogas)

Ne žvėris, ne paukštis,

Pirštas yra kaip mezgimo adata.

Skrenda ir girgžda,

Jis atsisėda ir tyli.

Jis plevėsuoja ir šoka virš gėlės

Jis mojuoja raštuota vėduokle. (Drugelis)

Žaidimas lauke: „Kas greitesnis?

Kviečiami po tris dalyvius iš kiekvienos komandos. Skambant signalui: „Sukis, sukkis, virsi drugeliu!“, skambant muzikai, vaikai „skraido“ po salę. Pasibaigus muzikai, vaikai turi užimti savo vietas. Kurio komanda susirenka greičiau, laimi.

Skambant animacinio filmo „Maša ir lokys“ muzikai, Maša įbėga su tinklu rankose ir linksminasi, laužydama elgesio gamtoje taisykles (skyndama gėles, triukšmaudama, gaudydama drugelius).

Skambant muzikai, su meškere rankose, Miša lėtai išeina ir vaikšto po salę. Jis pastebi Mašą ir pradeda niūniuoti, purtyti leteną ir purtyti galvą.

Pedagogas:

Ar žinote, kodėl Miša keikiasi Mašai?

Papasakokime Mašai elgesio gamtoje taisykles. Vaikai išvardija elgesio gamtoje taisykles.

Atleiskite, vaikinai. Daugiau niekada taip nesielgsiu. Ar leisite mums su Miša pasilikti jūsų atostogų metu (Miša prisijungia prie „Žiogų“ komandos, o Maša – prie „Drugelių“ komandos)

Pedagogas:

Kitos varžybos – Skruzdėlyno estafetės.

Viename salės gale yra du lankai su smeigtukais. Kitame gale yra du laisvi lankai. Vaikai kitame salės gale „stato skruzdėlyną“, perduodami kėglius iš rankų į rankas.

Pedagogas:

O dabar kita užduotis: „Sulenk vabzdį iš dalių“ (iškirpti paveikslėliai).

Iš kiekvienos komandos išvyksta 2 žmonės.

Pedagogas:

Konkursas „Ketvirtasis ratas“. Iš kiekvienos komandos išvyksta 2 žmonės.

"Žiogai"

(Bitė, skruzdėlė, drugelis, boružėlė)

Keista yra skruzdėlė, nes ji neskraido.

"Drugeliai"

(Uodas, laumžirgis, musė, voras)

Voras – nes tai ne vabzdys.

Pedagogas:

Muzikinis konkursas „Ditties“. Vaikai atlieka smulkmenas.

Raudona, mėlyna, geltona

Gėlės žydi ant spindulių -

Šią vasarą daug medaus

Bitės atneš į avilį.

Musės neskraido per lietų

Musės ilsisi lietuje,

Jie nebijo nuobodulio kančios,

Saugokite musės sveikatą.

Ankstyvo ryto voras

Tinklelį pakabinau ant šakelės.

Tinklas buvo išjungtas ir tyla:

Voras gaudo miltus.

Uodai - uodai,

Raudoni Sudariki:

Jie visur frezuoja ir frezuoja.

Ir iš kur jie atsiranda?

Laumžirgis – medžiotojas

Persekioja grobį.

Paskubėk, dygliai,

Pakelk kojas!

Vėlyvo vakaro kriketas

Neguli ant šono

Ir ant senų kopėčių

Jis kuria dainas.

Voras supynė didelį tinklą

Jis turi aštuonias rankas.

Turiu tik dvi

Nemoku taip gudriai išausti.

Ji sukasi virš manęs

Ji dūzgia virš manęs.

Neleidžia man ramiai valgyti

Jis tiesiog nori sėdėti ant nosies.

Pedagogas:

Šia linksma nata baigiame savo KVN.

Derliaus nuėmimas sode

Prisimenant vabzdžius

Tariame jiems ačiū

Ir mes dėkojame už viską.

Juk nuo ryto iki vėlyvo vakaro,

Visos gėlės buvo apdulkintos,

Sparnų ir letenų negailėjo,

Jie padėjo kaip galėjo!

Pedagogas:

Ir aš noriu jums palinkėti: mylėkite gamtą, saugokite ją. O gamta savo ruožtu džiugins mus savo grožiu!

Pasibaigus KVN, žiuri susumuoja šventės rezultatus ir įteikia diplomus visiems KVN dalyviams.