Від середньовіччя до нового часу презентація. Конспект уроку та презентація з історії на тему "від середньовіччя до нового часу"

Урок історії у 7 класі «Від Середньовіччя до Нового Часу»

Тип уроку: урок ознайомлення з новим матеріалом

Мета: дати поняття переходу від Середньовіччя до Нового Часу

Завдання уроку

1. Освітня: отримати початкове уявлення про період історії «Новий Час»

2. Виховна: викликати в учнів інтерес до нового періоду історії

3. Розвиваюча: розвиток мислення на основі порівняння історичних періодів (традиційного суспільства, Середньовіччя та Нового Часу)

ОБЛАДНАННЯ ДО УРОКУ:

    Підручник Загальної історії. Історія Нового часу, 1500–1800. 7 клас. Юдовська А.Я., Баранов П.А., Ванюшкіна Л.М. - 5-те вид. - М.:, Просвітництво, 2017.

    Мультимедіа апаратура (комп'ютер, проектор, колонки)

ХІД УРОКУ

    Організаційний момент:

(Слайд 1) Слово вчителя: «Здрастуйте! Сьогодні у нас перший урок історії цього навчального року. Ми починаємо вивчати новий період історії – Новий час. Наприкінці уроку нам з вами необхідно відповісти на запитання: яке відображення у сучасній історії знайшов Новий час? І перш ніж почати нову темунам необхідно згадати поняття вивчені раніше.

2. Актуалізація знань

(Слайд 2) Що таке традиційне суспільство? (Відповіді учнів, якщо немає конкретної відповіді, необхідно нагадати визначення). Традиційне суспільство – суспільство, регульоване традицією, суспільний устрій характеризується жорсткою становою ієрархією. Прагне зберегти у незмінному вигляді соціокультурні підвалини.

(Слайд 3) Який період охоплює Середньовіччя? Середньовіччя або Середньовіччя - період історії Європи та Близького Сходу, наступний після Античності і що передує Новому часу.

3.Вивчення нового матеріалу

(Слайд 4) У понятті Середньовіччя ми зустрічаємося зі словами Новий час. Давайте запишемо визначення. Новий час – період руйнації традиційного суспільства. На зміну натуральному господарству приходять ринкові відносини.

(Слайд 5) Рамки Нового часу визначаються різними вченими по-різному, як і в різних країнах. Але початком Нового часу завжди вважається початок епохи Великих географічних відкриттів.

У ході подальших уроків ми дізнаємося, що в цей час руйнується становий лад, стираються межі між станами.

Згадаймо за допомогою яких історичних джерел вчені змогли зібрати для нас інформацію про Новий час? (Відповіді дітей та порівняння їх із зображеннями на слайді 6). Відповіді:

    документи, що збереглися (торгові договори, укази правителів і чиновників, збірники законів);

    книги;

    пам'ятники культури та мистецтва;

    знахідки археологічних розкопок

Як ви вважаєте, які предмети Нового часу знайшли відображення в нашому житті? Що спільного у нас і людей того періоду? (Відповіді дітей) (Слайди 7-9) Відповіді: посуд, меблі, одяг.

(Слайд 10) Багато творів культури та мистецтва сягнули нашого часу і викликають захоплення. Під час уроків музики ви знайомилися з творами композиторівXVI- XVIIст. Одним із них був Луїджі Россі. Прослухаємо уривок з його твору «Орфей»

(Слайд 11) До цього часу любителі живопису намагаються розгадати таємницю посмішки Мона Лізи чи Джоконди, написаної Леонардо да Вінчі 1503 року.

У період Нового часу складається політична система як сукупність єдиної нормативної взаємодії політичних суб'єктів. З'являється парламент.

На подальших уроках історії ми вирушимо в подорож хвилями Нового часу і дізнаємося багато цікавого.

4. Закріплення здобутих знань

Тепер повернемося до питання, поставленого на початку уроку: яке відображення у сучасній історії знайшов Новий час?







План уроку

2. Криза традиційного суспільства. Риси нового суспільства.


Проблемне питання

  • Чим Новий час принципово відрізняється від Середніх віків?

1. Поняття та періодизація Нового часу

Завдання: Вивчивши «стрічку часу», охарактеризуйте поняття Нового часу


1. Поняття та періодизація Нового часу

Нове час- період в історії людства, що знаходиться між Середньовіччям та Найновішим часом .

формування єдиної планетарної цивілізації


1. Поняття та періодизація Нового часу

Хронологічні рамки Нового часу: рубіж XV-XVI ст. - рубіж XIX-XX ст.

Етапи Нового часу:

Етап

Хронологічні рамки

XV - XVIII століття

XIX – XX століття


2. Криза традиційного суспільства. Риси нового суспільства

Аграрна цивілізація

Індустріальна цивілізація

  • Натуральне господарство.
  • Розподіл суспільства на стани.
  • Ручна праця.
  • Обмежена влада короля.
  • Погляд людини світ формувала релігія.
  • Розвиток товарних відносин.
  • Розподіл суспільства на класи.
  • Машинна праця.
  • Необмежена влада короля.
  • Новий світогляд.

Завдання: спираючись на текст підручника, дайте відповідь на запитання:

Якими рисами мала людина нового часу?

Яким цілям був дух підприємництва?



Домашнє завдання

  • Стор. 5-8, відповісти на запитання.

Мета уроку: Засвоєння учнями поняття «Новий час» Завдання: 1. Навчальна: Забезпечити умови для засвоєння нових термінів, підвести до розуміння того, що починається вивчення нового історичного періоду, що має свої особливості. 2.Розвиваюча: продовжити формувати вміння аналізувати причинно-наслідкові зв'язки, пояснювати історичні факти, формулювати висновки 3.Воспитательная: Вчити об'єктивно оцінювати своєї роботи під час уроку. План вивчення нового матеріалу: 1.Хронологічні рамки та основний зміст першого періоду нової історії. 2. Людина Нового часу. 3.Що пов'язує нас із Новим часом. Вступне слово вчителя: Шановні семикласники. Ви бачите перед собою підручник, за яким ми повинні займатися протягом наступних 28 уроків 2 рази на тиждень. Будь ласка, дайте відповідь на запитання: 1. Хто автори підручника? 2. Як називається історичний період, який ми маємо вивчати? 3. Які хронологічні межі він охоплює? 4. Проаналізуйте структуру підручника. Якими способами автори доповнюють тексти параграфа? Який ще додатковий матеріалмістить підручник7 Після відповідей учнів розпочати роботу з текстом вступу: стор.5, абз.1. Як називалося суспільство в Середньовіччі? 1. Визначення у зошиті. Традиція в перекладі з латинської - передача. Традиційне суспільство, життя в якому засноване на традиціях. Далі записуємо визначення, виділене у тексті підручника: у такому суспільстві духовні цінності, спосіб життя, організація трудової діяльностіпередаються майже без змін від покоління до покоління протягом багато часу. 2. Характеристика. Учні виписують у зошит основні риси традиційного суспільства просто під номером або у вигляді кластера: 1) переважання сільськогосподарського виробництва; 2) панування натурального господарства; 3) станову нерівність і т.д. Далі вчитель каже, що термін «Новий час» з'явився у XV столітті серед гуманістів Італії, і що він їм означав (епоха «пробужденя розумів»). Потім учні у тексті знаходять зміни, які сталися життя людей XV столітті (с.56). Усні відповіді учнів: 1.Інтерес до античної культури; 2. Прагнення до земного життя та посмертної слави; 3.Інтерес до людини тощо. Далі вчитель свідчить, що з вученні історії ми повинні розуміти, що зміни поступають у суспільство поступово і тому межі між епохами дуже умовні. І навіть із питання точної датипочатку Нового часу серед істориків немає єдиної думки. На дошці або екрані з'являються дати з розшифровкою:

1485 рік кінець війни Червоної та Білої троянд в Англії, 1492 рік відкриття Колумбом Америки, 1517 річчало Реформації в Європі. Вчитель підкреслює, що у будь-якому разі історія Нового часу починається на рубежі XVXVI століть і цей перехід процес поступовий і тривалий. Тут він загострює увагу, що завершується Новий час на початку XX століття. У XVIXVIII століттях суспільство залишалося аграрним. Переважала ручна праця, але поступово створювалися нові технології (запис у зошиті: технологія сукупність методів обробки сировини, матеріалів у процесі виробництва). У XVIII столітті з'являється машинне виробництво, фабрики. Широке застосуваннятехніки починається в XIX столітті, коли суспільство перейде на наступну, індустріальну, ступінь розвитку.(Тут можливо звернути увагу на значення слова індустріальний (від лат. Indastriaдеятельность). Отже, у 7 класі ми вивчатимемо період Нової історії XVIXVIII століть Для того, щоб змінилося життя людей, має змінитися сама людина Переходимо до другого пункту плану уроку Питання: Як називалися групи людей, з яких складалося середньовічне суспільство? Учні згадують, що стани це великі групи людей, що має певні права, обов'язки та привілеї, звичаї та звичаї, закріплені в традиціях чи законі та передані у спадок. Вчитель підкреслює, що станове розподіл суспільства зберігалося, але у суспільстві виник. новий типособистості людина, яка відчувала в собі сили для самостійної діяльності, здатність приймати рішення і нести за них відповідальність. То й була людина Нового часу. Завдання: прочитати документ «Століття Фуггерів», с.4849. Які нові риси ви бачите серед представників родини Фуггерів? З яких верств суспільства вони походили? Відповіді учнів: бажання розбагатіти, уміння приймати рішення та відповідати за них, особистий успіх. Такі люди часто були вихідцями із нижчих соловій. Люди з'являться інші цінності. Запис у зошити (Цінності, що є найбільш значущим у певний період). Питання: Які цінності з'явилися в Новий час? (Відповіді: багатство, слава, успіх, свобода) Переходимо до третього пункту плану уроку: Що пов'язує нас із Новим часом?

Які джерела ми можемо використовувати для вивчення цього періоду? У відповідях учнів має прозвучати думка, що цей період стоїть від нашого часу не дуже далеко, тому є багато речових та письмових джерел для його вивчення. Учні самі можуть згадати події, твори та інші факти, які пов'язують нас із тим періодом історії, який ми вивчатимемо у 7 класі. З метою мотивації вивчення курсу можна запропонувати зображення на екрані на вибір вчителя. У міру появи зображень йде їхнє обговорення. На екрані: Терміни: Конституція, правова держава, громадянське суспільство; Портрети художників: Рафаель, Рембрандт, Дюрер; Портрети просвітителів, Монтеск'є, Руссо, Вольтер; Портрети політиків: Джефферсон, Вашингтон, Робесп'єр. Якщо імена і терміни учням не знайомі, то вони з'явиться додаткова мотивація вивчення курсу. Якщо знайомі це мотивація для розширення знань Отже, цей підручник познайомить вас із найважливішими подіями першого періоду Нового часу. Кожна його сторінка – це розповідь про життя людей. Коли ми закінчимо вивчати цей курс, ви дасте відповідь на запитання: Що нового я для себе дізнався? Які події цього курсу справили на мене особливе враження? Доля яких історичних особистостейздалася мені цікавою і гідною наслідування? Домашнє завдання: 58, питання 15, с.8. Повторити та вивчити терміни та визначення.

Угода

Правила реєстрації користувачів на сайті "ЗНАК ЯКОСТІ":

Забороняється реєстрація користувачів з ними подібними: 111111, 123456, йцукенб, lox і.т.п;

Забороняється повторно реєструватися на сайті (створювати дубль-акаунти);

Забороняється використовувати чужі дані;

Забороняється використовувати чужі e-mail адреси;

Правила поведінки на сайті, форумі та в коментарях:

1.2. Публікація в анкеті особистих даних для інших користувачів.

1.3. Будь-які деструктивні дії щодо даного ресурсу (деструктивні скрипти, підбір паролів, порушення системи безпеки тощо).

1.4. Використання як нікнейм нецензурних слів та виразів; виразів, що порушують закони Російської Федерації, норми етики та моралі; слів і фраз, схожих на нікнейми адміністрації та модераторів.

4. Порушення 2-ї категорії: Караються повною забороною на відправлення будь-яких видів повідомлень на строк до 7 діб. 4.1.Розміщення інформації, що підпадає під дію Кримінального Кодексу РФ, Адміністративного Кодексу РФ та суперечить Конституції РФ.

4.2. Пропаганда у будь-якій формі екстремізму, насильства, жорстокості, фашизму, нацизму, тероризму, расизму; розпалювання міжнаціональної, міжрелігійної та соціальної ворожнечі.

4.3. Некоректне обговорення роботи та образи на адресу авторів текстів та нотаток, опублікованих на сторінках "ЗНАК ЯКОСТІ".

4.4. Загрози на адресу учасників форуму.

4.5. Розміщення свідомо неправдивої інформації, наклепів та інших відомостей, що ганьблять честь і гідність як користувачів, так і інших людей.

4.6. Порнографія в аватарах, повідомленнях та цитатах, а також посилання на порнографічні зображення та ресурси.

4.7. Відкрите обговорення дій адміністрації та модераторів.

4.8. Публічне обговорення та оцінка чинних правил у будь-якій формі.

5.1. Мат та ненормативна лексика.

5.2. Провокації (особисті випади, особиста дискредитація, формування негативної емоційної реакції) та цькування учасників обговорень (систематичне використання провокацій по відношенню до одного або кількох учасників).

5.3. Провокування користувачів на конфлікт один з одним.

5.4. Грубість та хамство по відношенню до співрозмовників.

5.5. Перехід на особи та з'ясування особистих відносин на гілках форуму.

5.6. Флуд (ідентичні або беззмістовні повідомлення).

5.7. Навмисне неправильне написання псевдонімів та імен інших користувачів у образливій формі.

5.8. Редагування цитованих повідомлень, що спотворює їх зміст.

5.9. Публікація особистого листування без явно вираженої згодиспіврозмовника.

5.11. Деструктивний тролінг - цілеспрямоване перетворення обговорення на перепалку.

6.1. Оверквотинг (надлишкове цитування) повідомлень.

6.2. Використання шрифту червоного кольору, призначеного для коригування та зауважень модераторів.

6.3. Продовження обговорення тем, закритих модератором чи адміністратором.

6.4. Створення тем, які не несуть смислового наповнення або є провокаційними за змістом.

6.5. Створення заголовка теми або повідомлення повністю або частково великими літерами або на іноземною мовою. Виняток робиться для заголовків постійних тем і тем, відкритих модераторами.

6.6. Створення підпису шрифтом більшим, ніж шрифт посту, і використання підпису більше одного кольору палітри.

7. Санкції, які застосовуються до порушників Правил Форуму

7.1. Тимчасова або постійна заборона доступу до Форуму.

7.4. Видалення облікового запису.

7.5. Блокування ІР.

8. Примітки

8.1. Застосування санкцій модераторами та адміністрацією може проводитись без пояснення причин.

8.2. В ці правила можуть бути внесені зміни, про що буде повідомлено всім учасникам сайту.

8.3. Користувачам забороняється використовувати клони в період часу, коли заблоковано основний нік. У даному випадкуклон блокується безстроково, а основний нік отримає додаткову добу.

8.4 Повідомлення, що містить нецензурну лексику, може бути редаговано модератором або адміністратором.

9. Адміністрація Адміністрація сайту "ЗНАК ЯКОСТІ" залишає за собою право видалення будь-яких повідомлень і без пояснення причин. Адміністрація сайту залишає за собою право редагувати повідомлення та профіль користувача, якщо інформація в них лише частково порушує правила форумів. Дані повноваження поширюються на модераторів та адміністраторів. Адміністрація зберігає за собою право змінювати або доповнювати ці Правила за необхідності. Незнання правил не звільняє користувача від відповідальності за порушення. Адміністрація сайту не в змозі перевіряти всю інформацію, яку публікують користувачі. Всі повідомлення відображають лише думку автора та не можуть бути використані для оцінки думки всіх учасників форуму загалом. Повідомлення співробітників сайту та модераторів є виразом їхньої особистої думки і можуть не збігатися з думкою редакції та керівництва сайту.

7 клас Урок № 1

Тема уроку: “Вступ. Від середньовіччя до Нового часу».

Цілі уроку:

1. Дати уявлення про хронологічні рамках та межі Нової історії;

2. Ознайомити з особливостями суспільного устрою та економічного розвиткуна початку Нового часу;

3. Розвивати інтерес до історичної науки.

Хід уроку:

I. Оргмомент (5хв.)

II. Підготовка до усвідомленого засвоєння нового матеріалу (10 хв.)

    Які хронологічні рамки охоплює історія середньовіччя?

    Яке суспільство панує у середньовіччі?

    Яким громадським устроємжили люди у середньовіччі?

    Вивчення нового матеріалу (25 хв.)

Епоха, яка йде за середньовіччям, називається Новий час або нова історія. Термін «новий час» з'явився вперше в ІталіїXVвіці. Люди хотіли протиставити себе середньовічному суспільству, наголосити, що почалася епоха «пробудження умів». Чому люди так стали думати. Люди звернули погляд до античним досягненням людства, їх почали цікавити людські, земні радості. Люди почали дивитися на світ за новим. Люди намагалися осмислити за новим явищем у світі, і найбільше їх цікавила сама людина. Люди стали більше подорожувати, не лише з господарськими цілями, а з цікавості.

Існують різні точкизору початку нового часу.

Початок: рубіжXVXVIстоліть час пізнього італійського Відродження, великих географічних відкриттів та Реформації.

Завершення: рубіжXIXXXстоліть.

Новий час ділиться на два періоди:

1 період:XVXVIIIв.в. ранній новий час.

2 період:XVIIIXXв.в. пізніше новий час.

Немає конкретної дати початку Нового часу. Перехід від середньовічного суспільства до нового часу відбувався поступово та довго. Це був час, коли нові риси в суспільстві існували поряд зі старим середньовічним укладом.

Вже в 15 столітті в Західної Європипочався захід сонця середньовіччя. Традиційне суспільство поступово руйнується.

Складається новий тип особистості – людина нового часу. Така людина відчула у собі сили самостійно вести діяльність і нести за неї відповідальність. Найчастіше ці люди походили з незнаного середовища – селяни, що розбагатіли, ремісники, купці. Були представники та міської верхівки – банкіри, юристи та небагаті дворяни. Що їх поєднувало? Бажання розбагатіти. Для досягнення цієї мети слід було проявити себе – зайнятися торгівлею, підприємництвом, вступити на державну службу, до армії. Такі люди мали підприємницький дух. Чи не боялися ризикувати.

УXVIXVIIIстоліттях суспільство залишалося аграрним, переважав ручна праця. Але люди прагнули особистого успіху вдосконалювали знаряддя праці, створювали нові технології. УXVIIIстолітті з'явилося машинне виробництво, виникли заводи. Широке застосування техніки починається вже вXIXстолітті, яке назвуть індустріальним (від латинського індустрія - діяльність). І суспільство називатиметься індустріальним, оскільки швидкими темпами у ньому почне розвиватися техніка.

Суспільство XVI XVIII століть - це суспільство раннього нового часу, що переходить від традиційного до індустріального.

Нова історіявивчає події недавнього минулого. Це легше, ніж вивчати стародавнє суспільство. Багато історичних знахідок та артефактів. Багато міст сформувалися в новий час і містять багато пам'яток архітектури того періоду.

У новий час почала складатися політична система управління, що існує й у наш час. Тоді ж було написано перші конституції. Багато з тих пір вам близько і зрозуміло.

IV . Закріплення вивченого матеріалу (5 хв.)

Запитання на сторінці 5.

V . Домашнє завдання : стор. 3 – 5. питання на сторінці 6 до нового пункту.