Заняття з пластилінографії в середній групі "Гілочка горобини". Інтегроване заняття з ліплення «Пензель горобини» (старша група)

Пензель горобини

Конспект заняття з ліплення

Цілі:

1. Вчити дітей розминати та розмазувати пластилін по картону для створення необхідного тла композиції

2. Вчити розкочувати пластилін для створення ягід, гілок або листя горобини

3. Розвивати дрібну моторику руки

Матеріали для заняття:

Гілка горобини, дощечки для ліплення, пластилін різних квітів, лист картону.

Хід заняття

Вихователь: Подивіться, хлопці, яка гарна гілка стоїть у вазі. Від якого дерева ця гілка? Звичайно ж горобина. Горобину ми легко дізнаємося за візерунковими листочками, по гронах ягід, які червоніють восени. Ягоди горобини вважаються осінніми ягодами, бо дозрівають пізньої осені. Знімають горобину з дерева лише після перших заморозків. Смак у горобини гіркуватий. Але з неї виходить дуже смачне повидло. На тих горобинах, що ростуть у лісі, ягоди залишаються до зими. Люблять горобиною поласувати птахи, білочки.

Сьогодні я пропоную вам зліпити з пластиліну гілочок горобини з пензлем ягід. Але ліпити ми не скульптуру, а барельєф – «картину» з пластиліну.

Для цього нам знадобляться листи твердого картону. Спочатку зробимо на них фон із пластиліну. Для цього його потрібно добре розігріти в долоні, розім'яти, а потім акуратно розмазати пластиною. Давайте подумаємо, який колір фону краще вибрати. Потрібно, щоб на ньому було добре видно гілку горобини. Значить, колір фону повинен контрастувати з червоним ягід, коричневим кольоромгілочки, зелені листочки. Яким же може бути? Жовтий, синій, блакитний, чорний. Постарайтеся, щоб пластилін ліг на картон рівномірним шаром.

У всіх вийшло? А тепер приступаємо до зображення гілочки. Гілочка робимо у формі тонкого джгутика, акуратно примазуємо його до фону, злегка натискаючи, щоб гілка не розплющилася, а залишилася тонкою і опуклою.

Так само робимо з зеленим листомгоробини. Подивіться ще раз форму листа.

Тепер найголовніша частина - кисть ягід горобини. Ягоди у вигляді маленьких кульок кріпимо до тла, легко на них натискаємо.

Подивіться які виразні картини в нас вийшли! Давайте спробуємо уявити, про що думає горобина, коли ягідки дозрівають. Радіє вона чи ні. Що відчуває дерево, коли по його стовбуру та гілкам дереться бешкетний хлопчик, бажаючи нарвати багато ягід? Делпет він це не для чиєїсь користі, а для своєї забави, а коли награється кидає зламані гілки. Напевно, сумно і боляче горобині, коли люди так чинять.

Щоб ви пам'ятали, що будь-яке дерево, будь-яка рослина теж жива істота, якій буває боляче, погано, ми залишимо наші гілочки на виставці в групі.


Пальчикова гімнастика.
З гілок ягідки знімаємо. (по черзі погладжуємо пальчики, як -
ніби "знімаємо ягідки").
Наших пташок пригощаємо (показуємо долоню).
Пташки ягідки склеювали (іншою рукою імітуємо рух «Клюють зернятка»).
І крилом нам помахали (махаємо долонькою).
Фізкультхвилинка.
Горобину вітер розхитав (руки нагору, повільно розгойдуємо в сторони).
З горобини листя зірвало (руки повільно опускаються вздовж тулуба).
Листочки вітер покрутив (кружляють навколо себе на шкарпетках).
І на землю поклав (присідають).
Конспект НОД з ліплення у старшій групі на тему «Гілочка горобини».
Завдання:
-Вчити дітей робити грон горобини, використовуючи заготовлені кульки з пластиліну.
-Виховувати у дітях любов до природи, вчити складати з окремих частинцілу картину.
- викликати емоційний відгук на тему заняття.
Хід заняття:
-Хлопці, давайте привітаємося один з одним, подивимося другові в очі. Очі у вас розумні, добрі та красиві. Тихенько сіли на стільці.
- Яка зараз пора року? (Осінь)
- Що відбувається у природі восени? (Стає холодно, опадає листя, відлітають птахи)
-Вчора на нашій ділянці ми бачили горобину, на її гілочках повно ягід. Ці улюблені ласощі зимуючих птахів-снігірів. Я принесла гілочку горобини спеціально для вас. Давайте її розглянемо. Як розташовані на ній ягоди? Листя?
-Хлопці, зовсім забула вам сказати! Сьогодні мені повідомили про те, що у лісі сильний вітерзірвав із дерев усі ягоди. Тепер птахам доведеться голодувати усю зиму. Чи можемо їм чимось допомогти?
-Я пропоную зробити самим гілочки горобини. Погляньмо, що є у нас на столах. (Пластилін, аркуші паперу)
-Як ми можемо зробити гілки горобини з того, що маємо? (Відповіді дітей)
-Правильно. На листах ми намалюємо гілочку, а ягідки зробимо із пластиліну. Пластилін якого кольору ви будете використовувати (Червоного)
-Від великого шматка пластиліну відщипуємо маленькі шматочки, і круговими рухами долонь робимо маленькі кульки (показую). Це будуть ягідки горобини. (Діти самостійно роблять кульки із червоного пластиліну.)
Фізмінка «Зграя птахів летить на південь»
Зграя птахів летить на південь,
Синє небо навколо. (Діти махають руками, наче крилами)
Щоб швидше прилітати,
Треба крилами махати. (Діти махають руками інтенсивніше)
У небі ясному сонці світить,
Космонавт летить у ракеті. (Потягування – руки нагору)
А внизу ліси, поля –
Розстеляється земля. (Низький нахил уперед, руки розводяться убік)
Пташки почали спускатися,
На галявині всі сідають.
Має бути довгий шлях,
Треба пташкам відпочити. (Діти сідають у глибокий присід і сидять кілька секунд)
І знову час у дорогу,
Пролетіти нам треба багато. (Діти встають і махають «крилами»)
Ось і південь. Ура! Ура!
Приземлятися нам час. (Діти сідають за столи)
-Чого не вистачає на наших гілочках (Листів)
(Приклеюємо заздалегідь приготовлені листочки)
-Ось які ми молодці, врятували сніговиків від голодної зими. зробили багато соковитих ягід.

Конспект

безпосередньо освітньої діяльності

з художньо-естетичного розвитку

Тема: «Ягода горобина»

(Середня група)

Підготував вихователь:

Максимова О.С.

Завдання:

Навчальні: Уточнити та закріпити уявлення дітей про горобину. Ознайомити з прикметами, пов'язані з цим деревом. З'ясувати, яку роль відводять горобині стосовно життя людей і тварин. Удосконалювати вміння складати об'ємну композицію, створюючи образ горобини.

Розвиваючі: Розвивати у дітей творчі здібності, почуття прекрасного, вміння розуміти та цінувати красу та багатство навколишнього світу. Розвивати вміння розминати та розкачувати пластилін по картону. Активізувати в дітей віком пізнавальний інтерес. Розвивати дрібну моторику руки.

Виховні: Виховувати любов до природи, почуття гармонії та краси природи, шанобливе ставлення до об'єктів природи. Виховувати естетичний смак, самостійність. Акуратність у роботі.

Освітня область:художньо-естетичний розвиток

Обладнання: гілка горобини, лист картону, пластилін, дошки для ліплення.

Попередня робота:спостереження на прогулянці за горобиною, розгляд ягід та листя; розучування вірш із дітьми І. Токмакової «Горобина», загадування загадок.

Хід заняття

Діти сидять півколом.

Вихователь: подивіться, хлопці, яка гарна гілка стоїть у вазі.

А від якого дерева вона ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку:

Весною зеленіла,

Влітку засмагала,

Восени одягла

Червоні корали.

Квітки - бджолам та джмелям,

Плоди - сойкам і дроздам,

А кучерявою гілкою-

Місце біля альтанки.

Звичайно ж горобина. Горобину ми легко дізнаємося за візерунковими листочками, по гронах ягід. Ягоди горобини вважаються осінніми ягодами, бо дозрівають пізньої осені. Знімають горобину з дерева лише після перших заморозків. Смак горобини гіркуватий. На тих горобинах, що ростуть у лісі, ягоди залишаються до зими. Люблять, горобиною поласує птахи, білки.

Хлопці, якщо на одній гілочці багато ягід, як її можна назвати?(гроно, кисть) . За старих часів вважали, що горобина захищає будинок від поганих людейта звісток, вона вважалася символом щастя та миру в сім'ї, тому біля будинку завжди намагалися посадити горобинне дерево.

А тепер ми трохи відпочинемо.

Фізкультхвилинкапроводиться 2 рази(Діти біля своїх стільчиків)

Горобину вітер розхитавруки вгору, повільно розгойдуємо в сторони

З горобини листочки зірвав,руки повільно опускаються вздовж тулуба.

Листочки вітер покрутив,кружляють навколо себе

І на землю поклав.Присідають

Вихователь: сьогодні я пропоную вам зліпити із пластиліну гілочку горобини з пензлем ягід(Діти проходять за столи).

Для цього нам знадобиться листок картону, на якому зображена гілочка горобини, а доповнювати ми її будемо зробивши з пластиліну листочки та ягоди.

Листочки які? (зелені). А формою? (Овальні). Візьмемо пластилін зеленого кольору, розкотимо його між долонями прямими рухами, а потім кладемо його до гілочки і притискаємо.

Далі ліпимо ягоди. Яка вона формою?(кругла). А за кольором? (червона). Відщипуємо невеликий шматочок червоного пластиліну, катаємо його між долонями круговими рухами та прикріплюємо його до гілочки.

Всім зрозуміло завдання, приступаємо(Під час вихователь здійснює індивідуальну допомогу, радить, показує).

Вихователь: подивіться, яка виразна та красива гілочка у вас вийшли! Молодці, ви сьогодні добре працювали, постаралися зробити все акуратно та красиво.

Горобина - красуня.

Ти дуже гарна

Прикрасила горобину

Сьогодні дітлахи.

Усі молодці!


Авдєєва Світлана
«Гілочка горобини». Конспект заняття з ліплення

Конспект заняття з ліплення у підготовчій групі.

Тема:«Гілочка горобини».

Ціль:продовжувати розвивати ліплення у техніці «барельєф», передавати характерні ознакипредмета форму, колір за зразком, ліпити всім пензлем, обома руками і опрацьовувати всіма пальцями.

Обладнання: Натуральна (осіння) гілочка горобини з ягодами та листям. Шматки пластиліну зеленого, жовтого, червоного, коричневого, блакитного квітів. Дошки для ліплення та стеки. Картонна, декоративна основа із рамкою.

Хід заняття:

1. Створення ігрової мотивації.

Вихователь: Вихователь нагадує про те, що настала чудова осіння пора, всі дерева одягнулися в гарне вбрання, « золота осіньу повному розпалі», все радіє природі! (Показує гарну ляльку «Осінь»).

Ось наша красуня дівчина. Осінь – сестриця! А які в неї намисто! Яскраві, яскраві! Зроблені намисто з червоної ягоди. Вгадайте який? Ось вам загадка:

1. Ягода червона,

Та не так смачна,

А прийшов мороз

Сахару приніс.

2. Ягоди – не насолода,

Це оку – радість.

І садам прикраса,

І дроздам частування.

(Відповіді дітей)

2. Актуалізація заняття.

Вихователь: Правильно, це горобина! Чудова ягода. Дозріває на гілці восени, гірка до зими дозріває, всіх у холодну пору рятує! Гілочка як пензлик, на кінці грона червоні ягоди.

Червоним пензлем

Горобина спалахнула.

Падало листя.

Я народилась.

Давайте зробимо таку гілочку!

3. Показ прийомів роботи.

Спочатку на основу, картон покладемо шар блакитного пластиліну, хвилястими лініями зверху – вниз, ліворуч – праворуч. Подивіться, яка справжня гілочка горобини. Коричневого кольору, спочатку - гілочка по - товщі, а потім від неї відходять маленькі гілочки. Робимо джгутики різної довжини та товщені. Робимо гілочку для ягід, для листя. Ягідки робимо «відщипуванням, розплющуванням». Змішавши зелений, червоний і жовтий шматки пластиліну, робимо «кульку» та «витягуючи» його. Виходять листочки. Акуратно дивимося на композицію загалом, розміщуючи вироби центром.

4. Практична частина.

Вихователь: Виконуємо завдання за сказаним зразком. Поринемо в гарний світфарби «золотої осені».

Діти ліплять вироби, надаючи їй виразного образу.

5. Підсумок заняття.

Оформлення виставки робіт. Порівнювання виконаних робіт, композиції. За бажанням діти додають різні деталі, розповідають про роботи, діляться враженнями, розвивають почуття колективності.

Горобина, горобина,

Кого ти любила?

Усіх я любила,

Всіх ублажала.

Ягідою стиглої,

Усіх пригощала.

Зірви ягідку і ти,

Не бійся!

(російська народна пісня)

Публікації на тему:

Інтегроване заняття в середній групі «Гілочка горобини для снігурів»Інтегроване заняття в середній групіна тему: "Гілочка горобини для снігурів". Інтеграція освітніх областей: « Художня творчість»,.

Конспект інтегрованого заняття. Аплікація з елементами малювання «Гілочка верби»Мета: формувати уявлення у тому, що нирка – будиночок для листочка. Познайомити з характерними особливостямиверби. Навчити відрізняти.

Конспект ОД з ліплення у першій молодшій групі «Ягоди горобини для снігурів»Конспект ОД у першій молодшій групі на тему "Ягоди горобини для снігурів". Завдання: вчити дітей розкочувати пластилін між круговими пальцями.

Конспект заняття для дітей другої молодшої групи. Ліплення «Гілочка верби»Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання» (формування цілісної картинисвіту, «Комунікація», «Художня творчість», ліплення,.

Цілі:. Знайомити дітей із геометричними формами та способами перетворення геометричних фігур. Розвивати у дитини вміння діяти.

Конспект заняття з ліплення «Пензель горобини» для старшої групи дитячого садкаПензель горобини Конспект заняття з ліплення Цілі: 1. Вчити дітей розминати та розмазувати пластилін по картону для створення необхідного фону композиції.

Конспект заняття з ліплення в середній групі «Гілочка горобини»НОД «Пізнавальний розвиток» Інтеграція областей: 1) Соціально-комунікативний розвиток 2) Мовленнєвий розвиток 3) Художньо-естетичне.

Олена Михайлівна Суханькова

Завдання:

Вчити дітей робити гроно горобини, використовуючи заготовлені кульки з пластиліну.

Виховувати у дітей любов до природи, вчити складати з окремих частин цілу картину.

Викликати емоційний відгук на тему заняття.

Хід заняття:

Діти, давайте привітаємося один з одним, подивимося другові в очі. Очі у вас розумні, добрі та красиві. Тихенько сіли на стільці.

Яка зараз пора року? (Осінь)

Що відбувається у природі восени? (Стає холодно, опадає листя, відлітають птахи)

Вчора на нашій ділянці ми бачили горобину, на її гілочках повно ягід. Ці улюблені ласощі зимуючих птахів-снігірів. Я принесла гілочку горобини спеціально для вас. Давайте її розглянемо. Як розташовані на ній ягоди? Листя?

Діти, зовсім забула вам сказати! Сьогодні мені повідомили про те, що у лісі сильний вітер зірвав із дерев усі ягоди. Тепер птахам доведеться голодувати усю зиму. Чи можемо їм чимось допомогти?

Я пропоную зробити самим гілочки горобини. Погляньмо, що є у нас на столах. (Пластилін, аркуші паперу)

Як ми можемо зробити гілки горобини з тогощо у нас є? (Відповіді дітей)

Правильно. На аркушах ми намалюємо гілочку, а ягідки зробимо із пластиліну. Пластилін якого кольору ви будете використовувати (Червоного)

Від великого шматка пластиліну відщипуємо маленькі шматочки, і круговими рухами долонь робимо маленькі кульки (Показую). Це будуть ягідки горобини. (Діти самостійно роблять кульки із червоного пластиліну.)

Фізхвилинка «Зграя птахів летить на південь»

Зграя птахів летить на південь,

Синє небо навколо. (Діти махають руками, наче крилами)

Щоб швидше прилітати,

Треба крилами махати. (Діти махають руками інтенсивніше)

У небі ясному сонці світить,

Космонавт летить у ракеті. (Потягування – руки нагору)

А внизу ліси, поля –

Розстеляється земля. (Низький нахил уперед, руки розводяться убік)

Пташки почали спускатися,

На галявині всі сідають.

Має бути довгий шлях,

Треба пташкам відпочити. (Діти сідають у глибокий присід і сидять кілька секунд)

І знову час у дорогу,

Пролетіти нам треба багато. (Діти встають і махають «крилами»)

Ось і південь. Ура! Ура!

Приземлятися нам час. (Діти сідають за столи)

Чого не вистачає на наших гілочках(Листів)

(Приклеюємо заздалегідь приготовлені листочки)

Ось які ми молодці, врятували сніговиків від голодної зими. зробили багато соковитих ягід.